logo

AK PARTİ İSTANBUL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU

AK Parti’nin İstanbul adayları belli oldu. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçe adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla aday tanıtım töreninde açıklandı. AK Parti, İstanbul’da üç ilçede aday göstermeyecek ve 31 Mart’ta MHP adaylarını destekleyecek.

LİSTEDE 4 KADIN ADAY VAR

AK Parti 4 ilçede kadın adaylar ile yarışa girecek. Sancaktepe’de İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, Adalar’da Özlem Öztekin Vural, Kadıköy’de Özgül Özkan Yavuz ve Şişli’de Fatma Özden Ay aday gösterildi.

3 İLÇEDE MHP ADAYLARI DESTEKLENECEK

AK Parti Beşiktaş, Maltepe ve Silivri’de aday göstermeyerek, 3 ilçede MHP’nin adayını destekleyecek.

14 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLARLA YOLA DEVAM EDİLECEK

Buna göre, Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Başakşehir, Bayrampaşa, Beykoz, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenler, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sultanbeyli, Tuzla, Üsküdar’ın mevcut belediye başkanlarını yeniden aday gösterdi.

İSTANBUL İLÇE ADAYLARININ İSİMLERİ ŞU ŞEKİLDE:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: TBMM Başkanı Binali Yıldırım

  1. Adalar: Özlem Öztekin Vural (AK Parti Adalar İlçe Başkanı)
    2. Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı (Mevcut belediye başkanı)
    3. Ataşehir: İsmail Erdem (Sancaktepe Mevcut Belediye Başkanı)
    4. Avcılar: İbrahim Ulusoy (Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Başhekimi)
    5. Bağcılar: Lokman Çağrıcı (Mevcut belediye başkanı)
    6. Bahçelievler: Hakan Bahadır (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı / Doktor)
    7. Bakırköy: Mehmet Umur (27.Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı)
    8. Başakşehir: Yasin Kartoğlu (Mevcut belediye başkanı)
    9. Bayrampaşa: Atila Aydıner (Mevcut belediye başkanı)
    10. Beykoz: Murat Aydın (Zeytinburnu mevcut belediye başkanı)
    11. Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık (AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı)
    12. Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)
    13. Büyükçekmece: Mevlüt Uysal (İBB mevcut belediye başkanı)
    14. Çatalca: Mesut Üner (AK Parti Çatalca İlçe Başkanı / Mimar)
    15. Çekmeköy: Ahmet Poyraz (Mevcut belediye başkanı)
    16. Esenler: M. Tevfik Göksu (Mevcut belediye başkanı)
    17. Esenyurt: Azmi Ekinci (26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)
    18. Eyüpsultan: Deniz Köken (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)
    19. Fatih: Ergün Turan (TOKİ eski başkanı)
    20. Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta (Mevcut belediye başkanı)
    21. Güngören: Fatih Özçiçek (Meclis Üyesi)
    22. Kadıköy: Özkan Özgül Yavuz (İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri / KADEM Yönetim Kurulu Üyesi)
    23. Kağıthane: Mevlüt Öztekin (AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı)
    24. Kartal: Ebubekir Taşyürek (İBB Meclis Üyesi)
    25. Küçükçekmece: Temel Karadeniz (Mevcut belediye başkanı)
    26. Pendik: Ahmet Cin (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı)
    27. Sancaktepe: Şeyma Döğücü (AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı)
    28. Sultanbeyli: Hüseyin Keskin (Mevcut belediye başkanı)
    29. Şile: İlhan Ocaklı (AK Parti Şile İlçe Başkanı)
    30. Şişli: Fatma Özden Ay (Şişli Belediye Meclis Üyesi)
    31. Tuzla: Şadi Yazıcı (Mevcut belediye başkanı)
    32. Ümraniye: İsmet Yıldırım (KİPTAŞ eski Genel Müdürü)
    33. Üsküdar: Hilmi Türkmen (Mevcut belediye başkanı)
    34. Zeytinburnu: Ömer Arısoy (Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı)
    36. Sultangazi Abdurrahman Dursun (Sultangazi İlçe Başkanı)

 

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ