logo

reklam

AK PARTi KARTAL BELEDiYE BAŞKAN ADAYI EBUBEKiR TAŞYÜREK, 44 ViZYON PROJESiNi AÇIKLADI

 

 

AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, 44 vizyon projesini açıkladı. Kartal Hasan Doğan Spor Salonu’nunda düzenlen aday tanıtım ve proje toplantısına  AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Manisa Milletvekili Recai Berber, İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek,  meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Aday tanıtım toplantısında konuşan Taşyürek şunları söyledi: “Bugün 1 Mart, baharın başlangıcı, Kartal’da 10 yıldan bu yana beklediğimiz bahar, inşallah 1 Nisan’da gelecek. Bahara 1 ay var. Kartal’ın ufukları hizmet baharına gebe… Kardeşlerim, Bugün; Kartal’ın her biri bir birinden değerli 20 mahallesini kucaklayacak projelerimizi açıklayacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını niyaz ediyorum. Müşterek sevdamız Kartal için büyük hayallerimiz var. Ne vaat ediyorsak, beyannamede neyi yazıyorsak hepsinin kaynağı, hepsinin rasyoneli, hepsinin karşılığı var. Allah mahcup etmesin, “Geleceğin güzel Kartal’ı” hayalimizi birlikte gerçekleştirmeyi nasip etsin. Kardeşlerim, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, sizlerin teveccühleriyle, Kartal’ın hizmetkârı olmak için yola çıktım. Hayırla çıktığımız yolun, hayırla sonuçlanmasını niyaz ediyorum. Gayemiz; Kartal’ı hak ettiği, eser ve hizmetlerle donatmaktır”

GAYEMİZ; HEP BİRLİKTE HİZMET ETMEK, KARTAL’IN VE KARTALLILARIN HİZMETKÂRI OLMAKTIR”

Gayemiz; Hep birlikte hizmet etmek, Kartal’ın ve Kartallıların hizmetkârı olmaktır. Değerli Kartallı hemşerilerim,anamdan ve babamdan aldığım ve hayatım boyunca uyguladığım ilk terbiyedoğruluk ve dürüstlüktür. İş hayatım ve mesleki kariyerim, bana; zamanı, finansı ve insanı doğru yönetme kabiliyeti kazandırdı. Liderimizin dediği gibi, “Siyasetin tek limanını ahlaktır.” Siyasetin tek limanını ahlak olarak bildim ve bütün kalbimle inandım. Kartal’ın hizmetkârlığı nasip olursa, bu ilkelerden milim şaşmadan, gönül Belediyeciliği düsturuyla, Kartal için birlikte çalışacağız. İlk sözümüz budur: Kartal’ı hep birlikte yönetmektir.  Tüm işlerimizde; “Kartal hepimizin, Belediye hepimizin” ilkesiyle hareket edeceğiz. Her bir Kartal sakininin kararı, tercihi, beklentisi, yönetim anlayışımızın temeli olacaktır. Kartal’da temsili demokrasi değil, doğrudan demokrasi işlerlik kazanacaktır. Büyük işler kadar, vizyon eser ve hizmetler kadar küçük işlere de odaklanacağız. Yoldaki bir tümseği bile görmezden gelmeyeceğiz. Gürültü kirliliğine “adam aman aldırma” demeyeceğiz. Görüntü kirliliğine “adam aman aldırma”  demeyeceğiz. Dalda mahsur kalan bir kediyi görmezden gelmeyeceğiz.

 

KARTAL’I YAŞAM LİGİNDE, SÜPER LİGE TAŞIYACAĞIZ ”

Ana gündemlerimizden biri; İstihdam ve girişimcilik olacak değerli arkadaşlarım. İstihdamı artırmak, yerel ekonomiyi güçlendirmek, kafa yoracağımız ana meseledir. Ticareti, sanayiyi güçlendireceğiz. İş ve istihdam imkânını çoğaltacağız. Tasarrufu, tasarruf ederken kaynak üretmeyi ihmal etmeyeceğiz. Gereksiz tek bir çıktının alınmasına bile gönlümüz razı değildir. Kartal’ın sosyal ve ekonomik hayatını, çağın talep ettiği yeni nesil meslek kurslarıyla, nitelikli kültür sanat hizmetleriyle, tarihi ve doğal mirasımızı katma değere dönüştürmek suretiyle; Hep canlı, hep diri tutacağız. Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacağız.

 

“KARTAL KENT MEYDANINI YENİDEN DÜZENLEYECEĞİZ”

Demokrasi meydanlarda yaşar. Meydanlar şehrin nefes alma, toplanma merkezleridir. Kartal Kent Meydanını yeniden düzenleyeceğiz. Şehrimizin marka kimliğine büyük katkı sağlayacak, Dört dörtlük bir Meydanımız olacak inşallah. Sahillerimiz yeniden göz kamaştıracak. Aydos’umuzda, İstanbul’un en güzel seyir terası yükselecek. Eski taş ocağı, İstanbul’un yeni bir destinasyonu olacak.  Kültür Merkezleri kuracağız. Genç Yaşam Merkezleri kuracağız. Köprüler kuracak, gönülden gönüle yeni yollar açacağız. Kartal, Allah’ın izniyle göz kamaştıracak. Eğitimi en öncelikli konularımızdan biri olarak ele alacağız. Eğitime hep destek, tam destek ilkesiyle hareket edeceğiz. Evlatlarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için, Elimizden geleni ve ne gerekiyorsa yapacağız.

 

HER İŞİMİZDE ADİL VE ŞEFFAF OLACAĞIZ”

Her işte, her adımda liyakati esas alacağız. Her işimizde adil ve şeffaf olacağız. Belediye icraatlarımıza tüm ortamlardan ulaşılabilecek. Önemli yatırım ve hizmetleri, Kartal sakinlerinin onayına sunacağız. Bu yatırımlara sizlerin kararıyla ya başlayacağız, ya da başlamayacağız. Ne yapıyorsak sizlerle yapacağız. Ne yapıyorsak birlikte başaracağız.  Değerli kardeşlerim, sizlere çöpten bahsetmiyorum. Kanalizasyondan bahsetmiyorum. Sular kesintisiz akacak demiyorum. Gönül Belediyeciliği diyorum. Doğrudan demokrasi diyorum. İstihdam ve girişimcilik diyorum. Nitelikli kültür ve sanat diyorum. Sağlıklı Çevre diyorum. Belediye herkesin hizmetkarı olmalı diyorum. İnsan merkezli siyaset diyorum. Bunları bize söyleme gücü veren, “AK Parti Eser ve Hizmet siyasetidir” kardeşlerim…  AK Parti, her şeyden önce yerel yönetim uzmanı olan bir partidir. AK Parti’yle memleket çok gelişmiştir. Çöp, kanalizasyon vesaire sorun olmaktan çoktan çıkmış, Alt yapı, üst yapı meseleleri çok büyük oranda çözülmüştür.

“KARTAL’IN TIKANAN DAMARLARINI AÇACAĞIZ”

Yeni dönemin adı Gönül Belediyeciliğidir. Gönül seferberliğidir. Hedefimiz; Gönülleri almak, gönüller yapmak, gönülleri âbâd etmektir. Kartal’ımızda Gönülleri âbâd edeceğiz inşallah… Etrafımızdaki ilçeler AK Parti Belediyeciliği ile yükselirken, değerine değer katarken, Kartal’ımız maalesef yerinde saydı. Maalesef hak ettiği hizmetlerden mahrum kaldı. Bu 10 yıllık kayıplarımızı inşallah telafi edeceğiz. Ufka bir bakın, “Bahara inşallah az kaldı.” Kartal’ın İşe, istihdama, katma değer üreten projelere ihtiyacı var. Biz buna talibiz. Bir elimizde ressam fırçası, Diğer elimizde bilgisayar, Kartal’ın tıkanan damarlarını açacağız. Kartal’ı bir tablo gibi, bir resim gibi çalışacağız inşallah.

“SEVDAMIZ MiLLETTiR”

Sevdamız millettir, memlekettir. Sevdamız Kartal’dır.  Derdimiz, muradımız, davamız…Hizmet etmek, hizmet etmek, hizmet etmektir. Kurtuluş Savaşı’nda…Çanakkale’de şehadet şerbeti içen atalarımıza… 15 Temmuz’da şehit düşen, Gazi olan evlatlarımıza layık olmaktır.

Ben Ebubekir Taşyürek… Ahdim olsun ki…Tevazuyu,Samimiyeti,Gayreti elden bırakmayacağım. Milletle aramda hiçbir engel, hiçbir aracı olmayacak.

“BiZ HiZMETE SEVDALIYIZ KARDEŞLERiM”

Tekrar ediyorum;Gönül Belediyeciliği şiarıyla,Tevazu, samimiyet ve gayret ile…Hep birlikte çalışmaya söz veriyorum. Kartal’ı hak ettiği eserlerle  Donatmaya söz veriyorum. Güzel kardeşlerim, Kartallı hemşehrilerim ,Allah hepinizden razı olsun. Bu coşkuyla çok büyük işler yapacak, Çok büyük işler başaracağız inşallah. Kartal göz kamaştıracak.

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » »
Share
1914 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ