logo

reklam

Av. Timuçin Gültekin: Halk İktidarını Kuracağız

Başvuru 1Av. Timuçin Gültekin CHP İstanbul 1. Bölge Aday Adaylık başvurusunu partinin Ankara’daki genel merkezine yaptı. Uzun süredir aktif siyaset yapan Gültekin, sosyal politika alanında hazırlandığı raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu. Daha sonra CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl ve Yakup Akkaya ile görüştü.

İlkeli ve dürüst siyaset anlayışıyla yola çıktığını belirten Av. Timuçin Gültekin, “Ülkenin önünde keskin bir viraj var. Ya baskı, zulüm ve diktatörlüğü giden yola boyun eğeceğiz ya da barış, demokrasi ve laiklikten yana tavrımızı net bir şekilde ortaya kayacağız. Çocuklarımızın geleceği için CHP iktidarını kurmaktan başka çaremiz yok” diye konuştu.

Ankara 1Bir avukat olarak, adaletin ayaklar altına alınıp, yargı erkinin vesayet altına alındığı, yolsuzlukların aklandığı bu düzeninin hesabını sormak için aday olduğunu vurgulayan Timuçin Gültekin ayrıca çağdaş, laik, demokratik ve ilerici bir anayasanın inşasına katkı sunmak için aday olduğunu diler getirdi.

Gezi direnişini unutmayacağım

Hakkını aramak, sesini duyurmak için meydanlara çıkan gençlerimizin, çocuklarımızın nasıl öldürüldüğünü herkes gibi kendisinin de şahit olduğunu belirten Gültekin, Maraş’ Çorum’, Sivas’ı unutmadığım gibi Taksim Gezi Direnişi’ni de unutturmayacağını söyledi.

Sosyal Politika Raporu Hazırladı

İşsizlerin, asgari ücretlilerin, yoksul vatandaşlarımızın derdine derman olacak sosyal politikaları hayata geçirmek uzun süredir ilgili kurumlarda ve sokakta araştırma yaptığını belirten Gültekin, sosyal politika alanında hazırlandığı raporu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bizzat sunduğunu beyan etti.

13 yıllık korku filmi sona erecek

AKP’li bir kadın Milletvekili’nin Türkiye Cumhuriyeti devleti için sosyal medyada paylaştığı 90 yıllık reklam arası tabirine dikkat çeken Avukat Timuçin Gültekin, “ 7 Haziranda halkımız, AKP’nin 13 yıllık korku filmine son verecek. 90 yıl önce bu ülkenin kurulmasında öncülük eden CHP’nin iktidara gelip, ülkeyi tekrar rayına koyacağına inanıyorum” diye konuştu.

Share
2146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ