logo

reklam

BİLECİKLİLER BİRLİK VE BERABERLİĞİN SİMGESİ OLAN AŞURE PROGRAMINDA BULUŞTU

Bilecik İli ve İlçeleri Kültür Derneğinin düzenlemiş olduğu aşure programı dernek merkezinde yapıldı.

Aşure programına Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları  Mustafa Oktay Aksu, Cengiz Türkmen, Ali Apaydın, Meclis Başkan vekili Özlem Bulut, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İyi Parti İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Nilifer Gökçe, Bildik Gazetesi Sahibi İsmail Gider, Tuzla Bilecikliler Dernegi Başkanı Naci Göktürk, Gölpazarlılar Derneği Başkanı Arif Kılıçarslan, Gölpazarı Çengeller Köyü Dernek Başkanı,Adil Ceyhan, İstanbul Bilecikliler Derneği başkan yardımcıları Yakup Kaya, İsmail Kılıçarslan, İyi Parti Meclis Üyesi Yılmaz Saraç,İstanbul Afyon Karahisarlılar Dernek Başkanı Murat Saltık, Esderbaşkanı Mehmet Çetinkaya, Yunus Mahallesi Muhtarı Mahmut Evren, İstanbul Bilecikliler Dernegi Muhasibi Yılmaz Günay, Denetim Kurulu başkanı  Av. Mevlüt Roka ve bir çok davetli katıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel  aşure programında yaptığı konuşmada şunları söyledi. ” Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah kabul etsin” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan dernek başkanı İbrahim Yılmam şunları söyledi.  “Aşure İslam inancına göre, peygamberlerin hayatında önemli hadisenin yaşandığı, bereket, paylaşma birlik ve beraberliğin simgesidir.  Bizde burada Bilecikliler olarak birlik ve beraberlik içinde aşuremizi tüm hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olmasını diliyorum dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ