logo

reklam

BİLECİKLİLER İSTANBUL’DA OSMANGAZİ ŞENLİKLERİNDE BULUŞTU

İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından Bilecik Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Osmanlı Devletinin Kurucusu Osmangazi’yi 30. Anma ve Tanıtım Şenlikleri,Tuzla  Akfırat Piknik Alanında  yapıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şenliklerde; Mevlidi Şerif okundu, açılış konuşmaları ardından Mehteran Takımının gösterisi, yöresel folklor gösterilerinin gerçekleştirildiği şenliklerde, şifalı pilav ikramı ,çocuk yarışmaları ve oba beyi seçimi yapıldı.

Bilecikli Sanatçı Hilal Coşgun’un konser verdiği etkinliklerde Bilecikliler doyasıya eylendi.

Osmangazi’yi  anma şenliklerinde bir konuşma yapan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şunları söyledi. Bileciklilerin bir vesile ile bir arada olmasının önemine değinerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

Vali Tahir Büyükakın da Bilecik’lilerin bir dernek etrafında toplanması ve çeşitli vesilelerle bir araya gelerek, birlik ve beraberlik tablosunun çizilmesinin çok güzel bir durum olduğunu kaydetti.

Şenliklerde Oba Beyi olarak seçilen Milletvekili Selim Yağcı ise burada yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’Öncelikle bizlerin böyle bir günde bir araya gelmesini sağlayan Dernek Başkanımız Oktay Tepe ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bilecikliler olarak, bizler her yıl böyle güzel bir buluşmada bir araya geliyoruz ve birlik, beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Dirilişin Şehri Bilecik’imizin İstanbul’da temsil edilmesi ve bu tür güzel faaliyetlerin gerçekleştirilmesi bizleri son derece memnun etmektedir. İnşallah bu tür güzel etkinliklerde daha nice kez buluşmayı Cenabı Allah bizlere nasip eder. ‘’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Nihat Can ise birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında; Bilecikliler olarak İstanbul’da bir araya geldikleri için duydukları memnuniyeti ifade ederek; ‘’Bilecikliler olarak, Derneğimiz tarafından düzenlenen şenliklerde bir ve beraber olduk. Ben öncelikle böyle bir birlikteliği sağladıkları için Dernek Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bilecikliler olarak bizler her yıl gerçekleştirilen bu buluşmada bir araya geliyoruz. İnşallah daha nice seneler, böyle güzel anlarda buluşmak nasip olur. Bu vesile ile bu organizasyonun düzenlenmesinde emek ve katkı veren bütün paydaşlara teşekkür ediyorum.

Dernek Başkanı Oktay Tepe burada yaptığı konuşmada; Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bozüyük Belediyesi, Kartal Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Tuzla Belediyesi’nin de destek verdiğini belirterek, programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen programa; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Milletvekili Selim Yağcı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Poyraz, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler,Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil,Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol,Chp Kartal Belediye Başkan Adayı Hüsnü Süslü,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ebubekir Taşyürek, İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe, STK temsilcileri ,kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ