logo

11 Şubat 2010

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİNDEN KARDEŞ AİLE PROJESİ

Çekmeköy Belediyesi kimsesi olmayan çalışma gücü bulunmayan ihtiyaç sahibi aileler ile hayat standartları yüksek aileler arasına KARDEŞLİK köprüleri oluşturacak bir projeyi  hayata geçirmeye hazırlanıyor


Önümüzdeki günlerde, Belediye başkanı Ahmet POYRAZ , projeye detek veren kamu kurumları ve kuruluş yetkililerinin de katılımıyla basın toplantısı ile kamuoyunun karşısına çıkıp projenin startını verecektir.


 PROJENİN AMACI


Çekmeköy sınırları içerisinde yaşayan insanlar arasında kardeşlik hukuku çerçeçevesinde dayanışmave yardımnlaşma uygulamalarını yaygınlaştırmak


PROJENİN KAPSAMI


Çekmeköy Belediyesi sınırları içerisinde mağdur ve muhtaç insanlarımızla hayırsever insanlarımızı sadece bir araya getirmek.


PROJENİN SÜRESİ


Proje kapsamına alınan ailelere verilecek destekler,ailenin katıldığı andan itibaren 12 ay ile sınırlıdır.Bu süre yetkili kişilerin onayıyla uzatılabilir.


PROJE KAPSAMINA ALINACAK OLAN AİLELERE VERİLECEK OLAN DESTEKLER


·        Barınma (kira ve yakıt), Eğitim, Sağlık, Giyecek, Gıda, Rehabilitasyon hizmetleri, Nakdi yardım


KARDEŞ AİLE MALİYETİ


Kardeş aile kapsamında,ağabey aileden temin edilmek üzere, fert başına büyükler için 120 TL, 0-6 yaş arası çocuklar için 60 TL ve 6-18 yaşa arası için 90 TL olarak olarak belirlenmiştir.


Bu projeyle; İnsanların birbirini sevmelerini, birbirlerinin hak ve hukukuna saygılı olmalarını, ihtiyaç halinde birbirlerine yardım etmelerini gerektiren “KARDEŞLİK” Çekmeköy Belediyesi bünyesinde vücut bulacaktır.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ