logo

reklam

CHP İSTANBUL’DA YENİ SEÇİLEN 39 İLÇENİN YENİ İLÇE BAŞKANLARI TAM LİSTESİ

 

CHP İstanbul’da 39 ilçenin kongreleri tamamlandı.

Tamamlanan 39 ilçe kongresinin ardından 37. Olağan CHP İstanbul Kongresi gerçekleşecek.

İL KONGRESİ NE ZAMAN?

CHP İstanbul İl Yönetimi’nin önümüzdeki günlerde ilkongresinin tarihini ve yerini belirlemesi bekleniyor. Kongrenin, Şubat ayının ikinci veya üçüncü hafta sonu yapılması bekleniyor.


KURULTAY NE ZAMAN?

Geçtiğimiz günlerde toplanan CHP PM ise 37. olağan Kurultay tarihini belirlemişti. CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın 28-29 Mart 2020’de Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılması kararlaştırılmıştı.


KONGREDE NELER SEÇİLECEK?

Şubat ayının ikinci veya üçüncü hafta sonu yapılması tahmin edilen CHP İstanbul İl Kongresi’nde il başkanı, asil yönetim kurulu üyeleri, yedek yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, yedek disiplin kurulu üyeleri ve 170’in üzerinde kurultay delegesi seçilecek.


KİMLER OY KULLANACAK?

  1. Olağan CHP İstanbul İl Kongresi’nde 39 ilçede yapılan seçimlerde il delegesi olan parti üyeleri, doğal delegeler (İstanbul milletvekilleri, il yönetim kurulu, il disiplin kurulu üyeleri) oy kullanabilecek.

CHP İstanbul İl Kongresi’nde 600’ün üzerinde delege oy kullanacak.

İŞTE CHP İSTANBUL’DA SEÇİLEN 39 YENİ İLÇE BAŞKANI:

BÜYÜKÇEKMECE : HÜSEYİN REMZİ GÖKBULAK

BEYLİKDÜZÜ : TAŞKIN ÖZER

AVCILAR : ERDAL NAS

ESENYURT : HÜSEYİN ERGİN

KÜÇÜKÇEKMECE : TURGAY ÖZCAN

BAHÇELİEVLER : ÖZGÜR ÇELİK

BAĞCILAR : MURAT İMREK

ESENLER : BÜLENT ÜTEBAY

ZEYTİNBURNU : METİN DOĞAN

ŞİŞLİ : OYA AKMAN

SULTANGAZİ : MURAT POYRAZ

GAZİOSMANPAŞA : HAKAN BAHÇETEPE

SARIYER : SEVİM YALINKILIÇ

SANCAKTEPE : MUHARREM AYDIN

SULTANBEYLİ : HAYATİ BOZKAYA

MALTEPE : ALİ CENGİZ EROL

ATAŞEHİR : CELAL YALÇIN

ŞİLE: İBRAHİM ÇELİK

KADIKÖY: ALİ NARİN

ÇEKMEKÖY: HÜSEYİN KIZILDAŞ

BEŞİKTAŞ: GÖZDE FİL

SİLİVRİ: BERKER ESEN

GÜNGÖREN: TEMEL AKKOÇ

EYÜP: DOĞAN SARITAŞ

BAYRAMPAŞA: HASAN MUTLU

ÜMRANİYE: ZEYNEL KIZILKAYA

KAĞITHANE: CİHAN İLİM YEŞİLDAĞ

FATİH: SONER ÖZİMER

ADALAR: ALİ ERCAN AKPOLAT

TUZLA: EREN ALİ BİNGÖL

BEYKOZ: AYDIN DÜZGÜN

KARTAL:EFENDİ ARGUNŞAH

PENDİK: DOĞAN ÇAKMAK

BEYOĞLU:ŞAHİN DİL

BAŞAKŞEHİR:DENİZ BAKIR

ÜSKÜDAR: SUAT ÖZÇAĞDAŞ

ARNAVUTKÖY: ÖZLEM KUTBAY

BAKIRKÖY: CELAL SEVİNÇ

ÇATALCA: MEHMET SEDDAR ÇOBAN

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ