logo

reklam

GÖKHAN YÜKSEL PROJELERİNİ AÇIKLADI

gokhan-yuksel-projelerini-acikladi

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Kartal’a artı değer katacak projelerini açıkladı.

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, projelerini ve Kartal’ı birlikte yöneteceği meclis üyelerini tanıttı.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında konuşan Yüksel, projelerini başlıklar halinde katılımcılarla paylaştı.

CHP ve İYİ Parti’nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in tanıtım toplantısına CHP’li Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Gökan Zeybek, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gökçe Gökçen, CHP PM Üyesi Pınar Uzun, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, İyi Parti İlçe Başkanı Burak Tok, Kartal İçin Demokrasi Birliği Bileşenleri Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu, dernek ve spor kulüpleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Tanıtım toplantısındaki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Gökhan Yüksel, “Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Günlerdir, sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Kartal’da 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. ” ifadelerini kullandı.
Gökhan Yüksel’in konuşmasının tamamı şu şekilde:
“Atatürk devrimlerini, Cumhuriyet kazanımlarını ve evrensel insan haklarını korumak için tüm varlığını ortaya koyan; özgürlük, demokrasi̇, değişim ve kardeşlik mücadelemiz için var gücüyle çalışan, ilçemizin vicdani hür, yüreği cesur insanları, sevgili Kartallı abilerim, ablalarım, dostlarım, komşularım… Hepinizi en içten, en samimi duygularımla selamlıyorum… Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz…
Değerli̇ komşularım, bugün çağdaş bir ülkede yaşıyorsak, özgürce düşüncelerimizi ifade edebiliyorsak, bunun yegane sebebi̇; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi̇ Mustafa kemal Atatürk, dava arkadaşları ve milli mücadele döneminin binlerce isimsiz kahramanlarıdır. Bu vesile ile, Ulu önderimiz Gazi̇ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.
Değerli̇ komşularım, Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. Değerli̇ dostlarım, benim için Kartal; doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında top oynadığım, okullarında eğitim aldığım, bugün siyasi yapısında ve belediye yönetim kademesinde aktif görevler üstlendiğim; mutluluğu, sevmeyi̇, acıyı, sevinci, duyguyu, insanlığı, varlığı, yokluğu, kaybetmeyi̇, kazanmayı, kısacası her anlamıyla hayati öğrendiğim; Tüm bu yönleriyle; Geçmişimden teslim alarak, geleceğe taşımam gerektiğine inandığım önemli̇ bir miras. Ben, bugün bu mirası geleceğe daha huzurlu, daha mutlu ve daha sorunsuz taşımak için adayım. Evet sevgili komşularım, Kartal için kurduğumuz hayaller, gerçekleştirmek için Koyduğumuz hedefler var. Bu hayalleri̇ hayata geçirmek ve bu hedefleri̇ bir bir gerçekleştirmek için, sizlerle birlikte kuracağımız gönül köprümüz ile Kartalımızı geleceğe birlikte taşıyacağız. Ulu ozan Yunus Emre’nin; “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi̇ için, dostun evi̇ gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” dizelerinde belirttiği gibi Kartal’da gönüller yapmaya adayım…
Değerli̇ komşularım, Kartal’da öncelikle 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. Günlerdir, Kartal’da; sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Sabahın ilk ışıkları ile sokağa çıkıyor ve gecenin geç saatlerine kadar hep birlikte, büyük bir özveriyle çalışıyoruz.  Bunu birlikte başaracağız. Bu başarı hikayesinin öznesi̇ bizler olsak da, kahramanı sizler olacaksınız. Bu hikayeyi sizlerle birlikte yazacağız.
Değerli̇ komşularım, proje ekiplerimiz, konuların uzmanları ve teknik kadrolarımız ile günlerdir yoğun bir çalışma içindeyiz. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Kartal’ın ihtiyaçlarını bilen bir arkadaşınız olarak, 5 yıllık meclis üyeliğim süresince; Kartal için, daha iyisi ne olabilir diye düşündüm. Değerli̇ dostlarım, bahsettiğimiz projeleri̇ bir bir hayata geçirirken; sosyal devlet ilkesini benimseyen; yerel hizmetleri etkin, hızlı ve verimli sunan, yaşam kalitesini yükseltecek, karar alma süreçlerine; sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odalarını, meslek örgütlerini, spor kulüplerini ve muhtarları aktif bir şekilde dahil eden; daha ulaşılabilir, insan ve çözüm odaklı, daha katılımcı, daha demokratik, daha üretken, daha sorgulanabilir, sosyal yönüyle güçlü, daha mutlu, daha düzenli̇, örnek bir Kartal’ı birlikte kuracağız.”
Gökhan Yüksel’in Kartal’a Artı Değer Katacak Projeleri:
YEŞİL MERKEZLİ, NEFES ALAN BİR KARTAL: 4 VADİPARK 6 TEMAPARK

– Gölet Vadi Park
– Aydos Orman Parkı
– Bayram Demirkol Parkı
– Taşocağı Yaşam Vadisi

1.000.000 m2’lik Aydos Kent Orman alanımızda; Kır Lokantası, Kır Kahvesi, Tanıtım Merkezi, Okuma Salonu, Sergi Alanı, Mescit, Amfi Tiyatro, Gözlem Kulesi, Seyir Terası, birden fazla Açık Spor Alanları, Çocuk Parkı, Piknik Üniteleri, Çeşme ve Tuvalet yer alacak.

40 dönümlük Esentepe Gölet Vadisi İstanbul’un uğrak noktası haline gelecek. Doğal gölet ve çevresinde hayata geçireceğimiz doğal, sosyal, kültürel, turistik ve sportif aktivite alanları bulunacak. 16 dönüm üzerine oluşturduğumuz Yakacık Bayram Demirkol Parkı 2. Etap düzenlemesi kapsamında rekreasyon alanları, pazar yeri, çocuk oyun alanı, sosyal ve spor tesisleri kazandıracağız.

İlçemizde 6 tematik parkı hayata geçireceğiz. Masal Parkı, Trafik Eğitim Parkı, Afet Eğitim Parkı, Tarım Parkı, Doğal Hayatı Öğrenme Parkı ve Arkeoloji Parkı çocuklarımızın dünyasında başka bir hikaye yaratacak. Keyif ve huzurla vakit geçireceğimiz Hobi Bahçelerimiz ile Kartal’da yaşamak bir ayrıcalık olacak.

DOSTLUK MERKEZLİ, YAŞANILABİLİR BİR KARTAL: 4 KENT MEYDANI

– Cumhuriyet Meydanı
– Cevizli Kent Meydanı
– Eski Stat Meydanı
– Uğur Mumcu Meydanı

İstanbul’a örnek olacak meydanlarımızı, 7’den 77’ye tüm komşularımıza hitap edecek bir şekilde projelendiriyoruz. Şehrimizin kimliğini yansıtan özellikler taşıyacak meydanlarımız komşularımızın buluşma, yaşamı paylaşma alanları olacak.

Çoklu fayda konsepti ile yapılandırdığımız meydanlarımızda, alış veriş alanları, yürüyüş parkurları, kafeterya, sergi alanları, etkinlik alanları, amfi tiyatro, çocuk oyun alanı, seyir terasları, süs havuzu, otopark ve labirent oyun alanı yer alacak.

SANAT MERKEZLİ, KEYİFLİ BİR KARTAL: 4 YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

– Atalar Kültür Merkezi
– Cevizli Kültür Merkezi
– Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
– Uğur Mumcu Meydan Kültür Merkezi

Cumhuriyetimizin 100. yılında Kartal’ı kültür ve sanatın başkenti yapmaya kararlıyız. Atalar Kültür Merkezi, Cevizli Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Mahallemizde yapımına devam ettiğimiz meydan projemiz içinde yapacağımız Uğur Mumcu Meydan Kültür Merkezi ve yenileyerek fonksiyonel hale getireceğimiz Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi ile ilçemizde kültür merkezi sayımızı 8’e çıkaracağız.

Kültür merkezlerimizde, çok amaçlı salon, sinema, kütüphane, aktivite alanları, sergi salonları, etüt merkezi, bilgi evi ve atölye alanları bulunacak. Ayrıca, komşularımızın ihtiyaç duyacakları kamu hizmet bankosu, belediye veznesi, kreş, kafeterya, mescit, spor salonu ve otopark da bulunacak.

Kültür merkezi binalarımızda hizmet verecek Kartal Akademi, Engelsiz Sanat Merkezi ve Drama-Tiyatro Okulumuz çocuk ve gençlerimizi geleceğe hazırlayacak. Tüm Kültür Merkezlerimiz Engelsiz Kartal vizyonumuza uygun olarak hizmet üretecek.

TARİH MERKEZLİ, MÜZE KENTİ BİR KARTAL: ŞEHİR TİYATROSU VE 3 MÜZE

– Tekel Arkeopark Müzesi
– Masal Müzesi
– Diktaş Tekstil Müzesi
– Kartal Spor Müzesi
Tarihimize duyduğumuz saygı ve tarihimizi geleceğe taşıma gayretimiz, geçmiş dönemlerde olduğu gibi, yeni dönemde de artarak devam edecek. Kartal’ın tarihi ve endüstriyel geçmişini geleceğe taşımak için başlattığımız çalışmaları kısa sürede hayata geçirerek ilçemize yeni müzeler kazandıracağız.

Dragos Kazı Alanında oluşturduğumuz Tekel Arkeopark Müzesi, Ören Bayan fabrikasının tarihi dokusunun sergilendiği Diktaş Tekstil Müzesi ve sadece çocukların değil, yetişkinlerin de beğeniyle ziyaret ettiği Masal Müzesi ile ilçemizde müze sayımız 3’e çıkacak.

Kültür, sanat ve tarihi geçmişimizden aldığımız güçle Türkiye’nin tanınmış tiyatro ustalarının sahnede olacağı Kartal Şehir Tiyatromuzu en kısa sürede kuracağız.

8 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi milli ve manevi önemi olan günlerin denk geldiği haftalarda tematik festivaller organize edeceğiz.

İNSAN MERKEZLİ, VİZYONER BİR KARTAL: 20 PRESTİJ CADDE VE SOKAK

– Alışveriş Caddeleri
– Sanat Caddeleri
– Yaya Caddeleri
– Kentsel Tasarımlar

Kentimizi geleceğe farklı bir vizyonla hazırlayacağız. Tüm mahallelerimizin kentleşme profilini yeniden yapılandıracağız. Her mahallemizde, mahallemizin dokusal özelliğine uygun PRESTİJ CADDESİ oluşturacağız.

Prestij caddelerimizin her biri, farklı bir kentsel özelliği barındıracak. Alış veriş, sanat, oyun, antika, yeme içme, moda ve spor gibi çeşitli özellikler yükleyeceğimiz prestij caddelerimiz belirlenirken, caddenin üstleneceği kentsel özelliğin belirlenmesi kararını, o mahallede ki komşularımıza bırakacağız.

Prestij caddelerimizde dinlenme alanları, fonksiyonel kent mobilyaları, yürüyüş yolları, sohbet alanları, engelli ulaşımına uygun kaldırımlar, modern ve teknolojik yapıda aydınlatma elemanları, ücretsiz internet ve engelli akülü araç şarj istasyonları yer alacak. Kentimizin değerini yükseltecek özellikte kentsel tasarım ve bulvar uygulamalarını hayata geçireceğiz.

İSTANBUL MERKEZLİ, ULAŞILABİLİR BİR KARTAL: KARTAL DENİZLE BULUŞACAK

– Havaray
– Kartal İskelesi
– Metro
-Teleferik
– Yeni Minibüs Hattı

Kartal Deniz Ulaşım İskelemizi en kısa sürede faaliyete sokarak ilçemizi deniz ulaşımı ile buluşturacağız.

Pendik sınırından başlayarak Yunus Ulunay Caddesi, Çavuşoğlu Namık Kemal Caddesi, Karlıktepe Başkomutanlık Caddesi, Petroliş
Sancaktar ve Rahvanlar Caddesi, Atalar Halitpaşa Caddesi, Orhantepe Pazar Sokak, Cevizli Saraylar Caddesi, Orhantepe 30 Ağustos Caddesi güzergahından Cevizli Tren istasyonuna bağlanacak yeni minibüs yolu güzergahını hizmete açacağız.

Kartal Deniz Ulaşım İskelesi aktif hale geldiğinde, Kartal’dan hem komşu ilçelerimize hem de Kabataş, Bakırköy gibi ilçelere ulaşım aksı oluşması için çalışmalar yapacağız.

İBB ulaşım yatırım planında olan Kartal – Samandıra Havaray hattı, Metro bağlantı hatları, D-100 Yakacık Teleferik Hattı yatırımlarının ilçemize biran önce yapılması için gerekli tüm işbirliğini sürdüreceğiz.

PLAN MERKEZLİ, DÖNÜŞEN BİR KARTAL: YERİNDE DÖNÜŞEN KARTAL

– Merkez Planları
– Batı Merkez Etap 1, Etap 2 Planları
– Kentsel Sit Koruma Amaçlı İmar Planları

Kartal’da hepimizin güvenli yaşama arzusu var. Sağlam binalarla birlikte, kent olmanın bütün özelliklerini yaşamımıza yansıtan bir Kartal için, 2009’dan beri karşılaştığımız onca engel ve güçlüklere rağmen, sabır ve gayretle sürdürdüğümüz ve ilçemizi her anlamda İstanbul’un merkezi yapacak, Merkez ve Batı Merkez Plan çalışmalarında çok yakında sonuca ulaşacağız.

Bu planlar uygulamaya girdiğinde, risk grubuna giren tüm binalara ilişkin vatandaşlarımızın haklarını koruyacak yerinde dönüşümü destekleyeceğiz. Proje hayata geçtiğinde bu bölgelerde konut alanları, ticari alanlar, sağlık tesis alanları, kültürel tesis alanları, spor alanları, sosyal tesis alanları, sosyal donatı alanları, ibadethane ve çocuk parkları ile kentimize değer kazandıracağız.

Yine çalışmaları devam eden Kentsel Sit Koruma İmar Planı hayata geçtiğinde, tarihsel kent dokusunu koruyarak yenileme, restorasyon, restitüsyon, rekonstrüksiyon yapılabilecek. Böylece komşularımızın yüzü gülecek.

PAYLAŞIM MERKEZLİ, MUTLU BİR KARTAL: MAHALLE YAŞAM MERKEZİ

– Yakacık Yaşam Merkezi
– Yalı, Yunus, Topselvi Yaşam Merkezi

Kartal’da yeni bir hikaye yazacağız. Acımızı, sevincimizi, coşkumuzu birlikte paylaşacağız. Dayanışma, bölüşme, birlik olma ve hep birlikte güçlü olmanın hikayesini yazacağız. Bu hikayeyi tüm komşularımız ile birlikte yazacağız.

Toplumun her kesimine hitap edecek bir şekilde tasarladığımız Mahalle Yaşam Merkezi binalarımız, Kartallı komşularımıza mahalle tadında etkinlik, aktivite, eğitim, üretim ve sanatsal faaliyet yapabilecekleri ortam sağlayacak.

Yaşam Merkezi Evlerimizde komşuluk ilişkilerinin gelişeceği, yurttaşlarımızın mahallesinin başka bir sokağında yaşayan diğer komşularıyla tanışıp kaynaşabileceği ve kent komşuluğu kavramının güçlendirileceği olanaklar olacak.

Yaşam Merkezi içinde kreş, muhtarlık, çok amaçlı sınıflar, cep sinema, taziye, düğün, nişan, asker uğurlama salonu, kamu hizmet bankosu, çocuk oyun alanı, açık spor alanı, yetenek ve meslek kursları, fitness, mescit ve otopark vb. birimler yer alacak.

SPOR MERKEZLİ, DİNAMİK BİR KARTAL: 1 STADYUM 9 SPOR TESİSİ

– Kartal Atatürk Stadyumu
– Su Sporları Merkezi
– Esentepe ve Yalı, Yunus, Topselvi Kapalı Spor Salonu
– Aydos, Yakacık, Atalar, Yalı, Soğanlık ve Karlıktepe Açık Spor Tesisleri

Kartal’da profesyonel anlamda hizmet verecek, futbol severlerin keyifli anlar yaşamasına ev sahipliği yapacak, KARTAL ATATÜRK STADYUMU Cevizli mahallemizde yükselecek. Yeni stadımız 12 bin 500 koltuk kapasitesine sahip olacak.

Esentepe ve Yalı-Yunus-Topselvi mahallelerimizde yapacağımız İki Yeni Kapalı Spor Salonumuz ile tüm komşularımıza hizmet vereceğiz. Bazılarında yüzme havuzunun da bulunduğu projelerimiz, ilçemize değer katacak.

Aydos Orman Parkı, Yakacık Bayram Demirkol Park İçi, Atalar, Yalı, Soğanlık ve Karlıktepe mahallelerimizi kapsayacak bir şekilde yapacağımız 6 adet Açık Spor Tesisimiz ile tüm komşularımıza hizmet vereceğiz. Kartal E-Spor Kulübünü kuracağız. Kartal’da deniz, rüzgar ve yelken sporlarının yapılacağı Dragos Su Sporları İskelesini de çok yakında hizmete açacağız.

 

Share
2932 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ