ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

GALERİ

SON SAYIMIZ

E - Gazete
KARTAL DSP YE KAYA GİBİ ADAY

KARTAL DSP YE KAYA GİBİ ADAY

Tarih 27 Ocak 2013, 13:40 Editör Halil Topal

DSP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Kaya kendime ve ekibime güvenim tam.

DSP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Kaya kendime ve ekibime güvenim tam. 2014 yerel seçimlerinde DSP nin Belediye Başkan adayı olacağıma inanıyorum.

Kendisi hakkında aday mı? aday adayı mı? söylentilerine cevap vermek üzere   Villa Garden’da yerel basınla kahvaltıda buluşan DSP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Kaya’ya yol arkadaşları  Yalı Mahallesi Muhtarı Ömer Yıldız, Yunus Mahallesi Muhtarı Şaban Yavaş, Ecdat Yiğit, Volkan Yalçınkaya eşlik etti. Gazetecilerin ısrarla “İlhan Güzelgün’le aranızda bir şey mi var?” çapraz sorularına rağmen Şahin Kaya birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduklarının mesajlarını verdi.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİZ!

Kaya “2009 yerel seçimlerinden sonra 2014 yılında DSP Kartal belediye başkan adayı olacağımızı açıklamıştık. Yakın zamanda biz çalışmalarımızı sahada yaparken kamuoyundan bazı şeyler duyduk. Bizim bu işten vaz geçtiğimizin, çekildiğimizin söylentilerinin oluştuğunu duyduk. Biz bu süreçte devamlı basınla bir araya gelemiyoruz. Çalışmamız gerekiyor. Kartal’da 20 mahalle var. Derneklerde, kahvelerde, evlerde, sokaklarda kendimizi tanıtıp, anlatmamız gerekiyordu. Biz bu çalışmaları yaparken, öbür taraftanda bazı seslerin çıktığını gördük. Biz önümüzde ki yerel seçimlerde önceden de söylediğimiz gibi, KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİZ!

Bu süreçte hiçbir şeyden taviz vermediğimizi, vermeyeceğimizi söylemiştik. Geçen bir arkadaş sohbetinde bizim bu işten vaz geçtiğimiz söylendi. Dedim ki bu işten vaz geçmedik. Aday adaylarının çıkacağı söylendi. olabilir, çünkü, DSP kişilerin partisi değildir. Birçok insan aday olabilir. Herkes demokratik hakkını kullanabilir. Bize adaymısınız? Aday adayımısınz? Diye soruyorlar.

Burada aday yada aday adayı olmak farklı bir şey. Ne zaman ki Yüksek Seçim Kuruluna isminiz verilirse işte o zaman aday olduğunuz kesinleşir ve işte o zaman adaysınızdır. Biz çıktık dedik ki seçim çalışmalarımızı yapıyoruz.  Bununla ilgili değişik isimler ve değişik fikirler çıkıyor ortaya biz buna saygı duyuyoruz. Gayet doğaldır ve bu bizi mutlu ediyor. Bununla ilgili her hangi bir değim fikrimiz yoktur. Burada bu konuya nokta koymak ve sizin sorularınızı almak istiyorum.” dedi.

PARTİM ADAYSIN DERSE!

Hasan Demir’in “Aday diye isminiz geçerken aday adaylığı sürecine yani bu güne nasıl gelindi?” sorusuna cevap veren Kaya “Adnan Balcı ve İlhan Güzelgün DSP ilçe örgütüne çok şeyler kattılar. Adnan bey “evet bizim adayımızdır” dedi. İlhan Bey’de “Aday veya aday adayı” dedi. Bunu kendisine sorun çünkü şu anda ilçe başkanı odur. Aday veya aday adayı olmak beni şahsıma sorarsanız çokta önemli şey değil. Önemli olan bu işte mücadele etmektir. Bir bayandan mı bahsettiniz aday adayı diye? Ben böyle bir şey duymadım. Siz kendisinden duydunuz mu? Ben diyorum ki 2014 yılında DSP Kartal Belediye başkanı adayıyım. Bunun çözümü kime düşer? Kartal İlçe Örgütüne düşer. DSP İl Örgütüne düşer ve Genel Merkeze düşer.

Eğer bunlarda “Şahin Kaya biz senin Kartal Belediye Başkanlığını onaylıyoruz” derlerse, sonuna kadar çalışıp burada mücadele edeceğim. Çünkü sonuçta aday olmak çokta önemli değil. Ben gidip evde çalışayım adayım diyeyim! böyle bir şey yok. Kim çok çalışırsa o aday olur. Şimdiye kadar Şahin Kaya’dan başka Belediye başkanı adayı diye bir isim duydunuz mu? Zaten bizim bu toplantıyı düzenlememizin amacıda budur. Birileri çıkar “ben adayım” diyebilir, bu gayet doğaldır. Adayım demek yetmez, çıkıp sahada çalışmak gerekir. Bir arkadaşımız çıkar “Ben adayım” der çalışırsa. Biz deriz ki bu daha başarılı olursa bunu bilmem.


SİYASETE DSP’DE BAŞLADIM BURADA DEVAM EDECEĞİM!

Zamanı geldiğinde dilekçemizi dolduracağız ve bakın yine söylüyorum, son karar yine ilçenindir, ilindir, genel merkezindir. Benim siyasi geçmişim yok. Ben hem siyasi öğreniyor, hemde siyaset yapmaya çalışıyorum. Biz bu yola adayız diye çıktık. Siz ister aday yazarsınız, ister aday adayı dersiniz. Bunlar benim için teferruat.  Bu gün o kadar güzel bir noktaya gelmişiz ki, bugün aday adayları tartışılıyor, gündem oluşturuyor.

Dolayısıyla parti büyüdükçe adaylar da, aday adayları da çıkar. İlhan Bey’le aramızda her hangi bir kavga, bir sıkıntı yok, zaten olması da mümkün değil. 2009 yılında Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı, 2014′te Kartal Belediye Başkanlığı, 2019′da büyükşehir belediye başkanlığı. Benim böyle hedeflerim var. Ama DSP aday göstermedi, yapacak bir şey yok. Hiç bir yere gitmeyeceğim. Ben siyasete DSP’de başladım, burada devam edeceğim. Başka parti de olur mu? Ben bu tür şeyleri tutarlı bulmuyorum.

B PLANIM YOK!

Gazeteci Aytekin Yaşar’ın “Birileri ısrarla İlhan Güzelgün’le kavga etmişsiniz gibi bir hava oluşturmaya çalışıyorlar. Varsayalım yada bir senaryo üretelim. Ola ki İlhan Güzelgün’le kavga ettiniz DSP’den daha güçlü bir aday çıkarsa ve sizi aday göstermezlerse B planınız var mı?” sorusuna da Şahin Kaya “B planım yoktur. B planı olan insanlar hayatta kaybetmeye mahkum insanlardır. Hayatta B planım var diyorsanız kaybetmeye mahkumsunuz demektir. Benim A planımdan başka planım yok. 2002 yılında Cesur Çuval fabrikasında çalışıyorum. Bu günse gelmiş Belediye başkanı adayıyım diyorum. O yüzden diyorum ki bizim B planımız yok.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kartal

SÜLEYMAN GÜZEL, PARTİSİNİN ERZİNCAN İL BAŞKANI İSMAİL ASLAN İLE BİRLİKTE İLÇE ÖRGÜTLERİNE ZİYARETTE BULUNDU.

SÜLEYMAN GÜZEL, PARTİSİNİN ERZİNCAN İL BAŞKANI İSMAİL ASLAN  İLE BİRLİKTE İLÇE ÖRGÜTLERİNE ZİYARETTE BULUNDU. CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adayı iş adamı, politikacı Süleyman Güzel, partisinin Erzincan il başkanı İ...

KARTAL HUZUREVİ BİNASI R2 CITIES PROJESİ İLE ÇEVRECİ BİNAYA DÖNÜŞECEK

KARTAL HUZUREVİ BİNASI R2 CITIES PROJESİ İLE ÇEVRECİ BİNAYA DÖNÜŞECEK 3. dönem toplantısı Kartal Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “R2 CITIES - Yerleşim Alanlarının Yenilenmes...

UMUT HASTANESİ

KARTALIN YENİDEN DOĞUŞU!01 Kasım 2013

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

SON YORUMLANANLAR


    RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

    Altyapı: MyDesign Haber Sistemi