logo

reklam

İSTANBUL BİLECİKLİLER DERNEĞİ 11.11 DE KARTAL’DA BİR ARAYA GELDİ

 

İstanbul Bilecikliler Derneği tarafından düzenlenen 11.11. Bilecikliler Buluşuyor gecesi Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde yapıldı.

İstanbul Bilecikliler Derneğinin 30. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında; İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde düzenlenen buluşmaya; Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı  Oğuz Sertler’ Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, İstanbul Bilecikliler Dernek Başkanı Oktay Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Bilecikspor Kulübü Başkanı Harun Dilek ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve üyeleri, dernek temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan’ın sunuculuğunda gerçekleştirilen programda; Fatih Mehter Takımı, Kızıldamlar Halk Oyunları ve Agon Diriliş Ateşi, ekiplerinin gösterilerini sergilerken, gecede konuklara Bilecik Belediyesi tarafından lokum  boza, Bilecikli İş adamı MR çig köfte sahibi Mehmet Efe  tarafından da çig köfte  ikramı yapıldı.

İstanbul Bilecikliler Derneğinin 30. Kuruluş yıldönümü gecesinde bir konuşma yapan  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili  Yaşar Tüzün şunları söyledi.

“Saygıdeğer Belediye Başkanları İl Genel Meclis Başkanımız, sivil toplum örgütleri,  siyasi parti temsilcileri kuruluşun ve kurtuluşun İstanbul’da yaşayan değerli Bilecik’li hemşerilerimizi ve hepinizi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili olarak sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Hepinize hoşgeldiniz diyorum .Değerli hemşehrilerim ilk defa kendi ölçeklerinde kendi imkânlarıyla Bilecik’te  doğmuş ,büyümüş ,yaşamış bir kardeşiniz olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iki numaralı ismi olmanın gururunu mutluluğunu yaşıyorum . Umarım sizler de yaşıyorsunuz. Beni bu makama seçen başta Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerine  ve beni Bilecikten Milletvekili seçen Bilecik halkına teşekkür ediyorum. Sevgili hemşerilerim sizler geçmişte Bilecik’ten ilçelerimizden, köylerimizden başta İstanbul olmak üzere ülkemizin değişik  yerlerine göç ettiniz. Eskiden  Bilecik’te yoksulluk vardı. Bilecik artık  eski  Bilecik değil. Bilecik artık göç alan, büyük olan, kent konumunda. Sevgili hemşerilerim zaman kısıtlı sizlerle çok yeterli bir sohbet etmek isterdim. Yeni göreve başladıktan sonra, daha Bilecik’e  gidemedim.  Çok yoğun günler geçiriyorum. Ama önce  sizlerle kucaklaşmaya sizlerle buluşmaya geldim.  TUİK resmi rakamlarına göre İstanbul’da 180 bine yakın Bilecik’li var.  Bürokraside, ticarette, siyasette birbirinden değerli hemşerilerimiz var. Bir araya gelme noktasında eksiklerimiz var. Konu Bilecik olunca birlikte olmaya bu eksiklikleri önümüzdeki süreçte  gidermeye hazırız. Derneğimizin 30.cu yıl dönümünü kutluyoruz. Derneğimizin  kuşkusuz 30 yıl içerisinde son 20 yılına şahid oldum . 30 yıl içerinde birbirinden değerli başkanlarımız görev aldılar .Bu başkanlarımızdan bir tanesi rahmetli oldu. Değerli başkanımız sevgili dostum Necati Cak  abimi rahmet , minnet ve şükranla anıyorum .Evet sevgili hemşerilerim 11. 11. 2011 yılında başlayan bir süreçi birlik ve beraberlik içinde kutluyoruz. 11.11. lerin önümüzdeki yıllarda Bilecik ‘in merkezinde, Türkiye’de yaşayan bütün hemşerilerimizi bir araya toplayarak bir ilke imza atabiliriz. Buna da buradan hazır olduğumu söylüyor ,hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Dernek Başkanı Oktay Tepe, katkılarından dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili Yaşar Tüzün’e Teşekkür Plaketi taktim etti.

 

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

İlçelerimiz ile , Bilecikspor Kulübü başta olmak üzere birçok dernek ve katılımcıların stantlar açtığı gecede; konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Konuşmasında hep birlikte Bilecik ve hep birlikte Türkiye olduklarına vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

 

”Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’ten öncelikle buradaki bütün kardeşlerimize selam ve muhabbetler getirdik. Bilecik, her zaman ve her fırsatta belirttiğimiz gibi, rastgele bir toprak parçası değildir. Bilecik; birlik beraberlik ve kardeşlik hamurunun karıldığı toprakların adıdır. Bilecik; sevgi, hoşgörü tohumlarının atıldığı ve alabildiğine yeşerdiği toprakların adıdır. Bilecik; Milli birliğin, beraberliğinin sağlamlaştığı, geçmişin ve geleceğin buluştuğu yerin adıdır. Bilecik; Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Şeyh Edebali diyarı Osmanlı Ocağı, Ertuğrul Sancağı, Kayıların Şehridir.” dedi.

 

HEMŞEHRİLERİMİZ İLE AYNI ORTAMDA BULUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

 

Konuşmasında; ”Hemşehrilerimle aynı ortamda buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”Hemşehrilerimiz ile yaşamaktan, yaşatmaktan; aynı suyu, toprağı, havayı paylaşmaktan gurur duyduğumuz medeniyetler şehri Bilecik için bugün özel bir gün.Bugün sadece şehrimizde değil, Ülkemizde ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde birçok hemşehrimiz ile tek yürek olduk. 11.11 Bilecikliler Gününde 1987’de yılında kurulan ve bugün 30. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız İstanbul Bilecikliler Derneğimizin düzenlediği Bilecikliler Gününde hemşehrilerimiz ile buluşmanın heyecanını yaşadık. Başta İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanımız Sayın Oktay Tepe olmak üzere, kuruluşundan bu yana büyük emek vererek bu günlere getiren eski başkanlarımıza, yönetim kuruluna, üyelerimize ve Bilecikli hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Daha nice 30 yıllara ulaşmak temennisiyle… Tüm Bilecikli Hemşehrilerimin Bilecikliler Gününü Tebrik Ediyorum.” şeklinde konuştu.  Misafirlere birçok ikramların yapıldığı programda Dernek Başkanı Oktay Tepe, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya katkılarından dolayı Teşekkür Plaketi taktim etti.

 

 

DERNEK BAŞKANI TEPE’DEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E PLAKET

Gecede Dernek Başkanı Oktay Tepe, Başkan Altınok Öz’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Altınok Öz yaptığı konuşmada, İstanbul’da yaşayan Bilecikliler ile bir araya gelmekten dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederek, güçlü demokrasilerin ancak güçlü sivil toplum örgütleriyle kurulabileceğini kaydetti. Başkan Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin 30 yılı deviren İstanbul Bilecikliler Derneği’nin her zaman yanında olduğunu da sözlerine ekledi.

BAŞKAN TEPE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe ise yaptığı konuşmada şunları söyledi Osmanlı Devletinin ilk başkenti Bilecik ile son başkenti İstanbul arasında kurulan bağ ile bir araya gelmiş olmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan bütün paydaşlara teşekkür ettiğini kaydetti.

BİLECİKLİLER GECESİNDE MİLLETVEKİLLERİ ,BELEDİYE BAŞKANLARI, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ BAŞKANLARI BİLECİK’LİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Dernegi olarak cok kıymetli Bilecikli hemşerilerimiz ve konuklarımızla birlikte Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde tertip ettiğimiz “11.11. Bilecikliler buluşuyor etkinligimize katılım ve katkılarından dolayı öncelikle ;
TBMM Başkan Vekili Bilecik Milletvekilimiz Sn, Yaşar Tüzün’e,Kartal Belediye Başkanı Sn Altınok Öz’e, Bilecik Belediye Başkanı Sn Selim Yağcı’ya, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Sn, Oğuz Sertler’e, İBB Meclis Üyeleri Ebubekir Taşyürek ve Hüseyin Karakaya’ya, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e, Gölpazarı Belesiye Başkanı Vedat Kazıcı’ya, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden’e, Kartal CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskaç’a, Kartal Belediye Başkan Yrd. Gökhan Yüksel’e, Kartal Meclis üyeleri Halil Koyun, Efrayim Deveci, Zekeriya Duranoğlu ve Murat Türkmen’e, Kartal Ak Parti Ilçe Bşk Yrd. Ahmet Şahin ve Yönetim Kurulu üyesi Nimet Gündoğdu’ya, Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar’a, Anadolu Adliyesi hakimlerinden hemşerimiz Mustafa Tosun’a, İş adamı Erol Özdemir’e, Kartal Sosyal Yrd Dy Vakfı Müdürü Hüseyin Özkul’a,Bilecik İl Genel Meclisi üyeleri Osman Varolu’ya, Hikmet Turan’a, Turgay Yılmaz’a, Osmaneli Belediye Başkan Yrd. Hayati Kaba’ya, Eski Dernek Başkanlarımız Sadık Akın ve İbrahim Yılmam’a, Bilecikspor Başkanı Harun Dilek’e,Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mefail Ateş’e, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mustafa Ergül’e, Değişim Gazetesi Sahibi Mehmet Ergün’e,Kartal Ak Parti Kadin Kolları Başkanı Zerrin Armutçu ve yönetimine, Sponsorlarımız Alpi Diş Hastanelerinin Sahibi ve Oba Beyimiz Murat Şahin’e, Mr Çiğköfte Ynt Krl Başkanı Kadir Karşıl’a, Durak Fast Food Mehmet Efe’ye, Deniz Otomotiv Aydın Deniz’e, Altınordu Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Erkubilay’a,Tuzla Bilecikliler Dernek Başkanı Efrayim Cavak’a,Çordef Başkan yardımcısı Sn, İsa Sözen, Sarmaşıklılar Köyü Dernek Başkanı Sn,Zeki Kayadelen, Cumalı Köyü Dernek Başkan Yrd. Hidayet Tepe’ye, Küçükelmalı Dernek Başkanı Metin Aynigün’e, Çengeller Köyü Dernek Başkanı Hatice Doğru’ya, Yörük veTürkmen Dernek Başkanı Sn,Faruk Şahin’ne,Gökçeler Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Özer’e, Üzümlü Köyü Dernek Başkanı Bahri Tongur’a, Kocaeli Bilecikliler Dernek Başkanı Ali Ekmel Bilir’e, Darıca Bilecikliler Derneği Başkanı Erol Kavas’a, Çokçapınar Köyü Dernek Başkanı Mehmet Şentürk’e, Kızıldamlar Köyü Dernek Başkanı Mustafa Gezen’e, Kurtköylüler Dernek Başkanı İlyas Atar’a, Elazığlılar Dernek Başkanı ve Kültür Kardeşliği Platformu Genel Başkanı Ömer Içmeli’ye, Kartal Erzurumlular Dernek Başkanı Kenan Albayrak’a, Bayburtlular Dernek Başkanı Adem Doğan’a, Balkanlılar Dernek Başkanı Olcay Özgün’e, Eskisehirliler Dernek Başkanı Recai Konakçı’ya, Kartal Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Karaismailoglu’na, Doğu Karadenizliler Dernek Başkan Yrd Şahin Meral’e, Erzincan Dernekler Federasyonu Bşk Süleyman Öztürk’e, Çaykaralılar Dernek Bşk Yrd. Ilker Bakioğlu’na, Proje Yönetmeni Adem Yılmaz’a, Afyonlular Dernek Başkanı Naci Büyür’e, Kartal Dernekler Federasyonu Bsk ve Eskişehir Dernekler Federasyon Başkanı Mehmet Çetinkaya’ya, Istanbul Gazetesi Imtiyaz Sahibi Kenan Çakal’a, Son Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Topal’a, SİYAD Dernek Başkanı Cihat Uygun’a, Çaykaralılar Dernek Başkanı Yücel Var’a, Elazığ Maden Dernek Başkanı Cevat Gül’e, Kartal Adalar Esnaf Kef. Koop. Bşk Yrd. Mustafa Ören’e, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş’a, Mor Kader Dernek Başkanı Birgen Tuzla’ya, Tunceliler Dernek Başkanı Feti Elaldı’ya, Malatya Hekimhan Dernek Başkanı Mehmet Çelik’e, Giresun Dereli Dernek Başkanı Metin Türkel’e, Mardinliler Dernek Başkanı İbrahim Aslan’a, Malatyalılar Dernek Başkanı İbrahim Şahin’e, Çankırılılar Dernek Başkanı Galip Kılıç’a, Yozgatlılar Dernek Başkanı Cemal Zengin’e, Erzincan İliç Dernekler Federasyonu Bsk Yrd Haydar Sungün’e, Çaykaralılar Dernegi Başkan Yrd Fatih Kaya’ya, Ardahan Dernek Başkan Vekili Şah Murat’a, Yunus Mahalle muhtarı Ahmet Soylu’ya,İş Adamı Ekrem Düzgün’ne, Topselvi Mahalle muhtarı Ramazan Keklik’e, Yalı Mahalle muhtarı İsa Durmuş’a, Yönetim Kuruluma ve desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

Birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği 11 11 Bilecikliler Buluşuyor Gecesi, Sanatçı Onur San’ın konseriyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ