logo

reklam

İSTANBULDAKİ BİLECİKLİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün de katılımları ile gerçekleştirilen iftar yemeğinde İstanbul’da yaşayan Bilecikliler ile bir araya geldi.

İstanbul Kartal’da İstanbul’da yaşayan Bilecikliler tarafından kurulan 14 derneğin iş birliği ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bileciklilerin birbirleri ile buluşup memleket hasreti giderdiği iftar yemeğinde ezanın okunması ile hep birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu “Ben  burada her zaman havasını kokladığımız kuruluşun ve kurtuluşun  kenti tüm ilçeleri ile güzel Bileciğimizin havasını bu salonda sizlerin 14 ayrı sivil toplum örgütüyle, köyünden kentinden gelen tüm Bilecikli hemşehrilerimle bu havayı koklamaktan mutlu olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki süreçte de görev yaptığımız sürece geldiğinizde hepinizi misafir etmek isterim” dedi. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de konuşmasında “İstanbul’da yaşayan siz sevgili Bileciklilerle et ve tırnak gibi hiç birbirimizden ayrılmadık. İyi günümüzde de kötü günümüzde de hep birlikte olduk. İstanbulumuzda siz Bilecikli olup bu kentte yaşamanın mutluluğunu, onurunu kuşkusuz yaşıyorsunuz. Ama bir Bilecikli olmanın da mutluluğunu ve onurunu ayrıca yaşadığınızı ben yakınen biliyorum” dedi. Son olarak Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel misafirlere hitap ederek “Birliğimiz, beraberliğimiz ve komşuluğumuz daim olsun. Daha nice nice 11 11’leri Kartal’da kutlamak ve ona ev sahipliği yapmak istiyorum. Bu organizasyonlara büyüterek devam edelim, sizleri çok seviyorum” dedi. Konuşmaların ardından plaket takdiminde bulunuldu.

İftar yemeğine Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Eskişehir Han İlçesi Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık ve Ali Şahinoğlu, İstanbul’da yaşayan Bileciklilerin kurduğu 14 dernek başkanı, yönetim kurulları ve çok sayıda Bilecik’li katıldı.

İftar yemeğinin ardından Milletvekili Tüzün ve beraberindekiler İstanbul Bilecikliler Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Oktay Tepe’nin misafiri oldular.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ