logo

reklam
08 Ağustos 2019

İSTANBULDAKİ BİLECİKLİLER OSMANGAZİYİ ANMA ŞENLİKLERİNDE BULUŞTU

H er yıl geleneksel olarak düzenlenen Osmangazi’yi Anma Şenliklerinin  Akfıratta yapıldı. Osmangaziyi Anma Şenliklerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Fatih Dönmez, Ak Parti Bilecik Milletvekili Selim  Selim Yağcı, Chp Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Bsk  Semih Şahin, Kartal Belediye Bsk  Gökhan Yüksel, Gölpazarı Bld Bsk  Hayri Süer, Osmaneli Bld Bsk   Münir Şahin, Bilecik Bld Bsk Yrd  Ahmet Gürses, Kartal Bld Bsk Yrd , Adem Uçar, Tuzla Bld Bsk Yrd  İsmail Colak, Bozüyük Bld Bsk Yrd. Ali Şahinoğlu,   Tuzla Kaymakami  Ali Akça, Bilecik Ak Parti İl Bsk Fikret Karabıyık, Pendik Ak Parti İlce Bsk  Rüstem Kabil, Tuzla Müftüsü  Ali Erhun , STK  başkanları ve yöneticileri katıldı.

 

Osman gaziyi anma şenliği Kuranı Kerim okunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Mehter takımı güzel bir konser verdi. Mehter takımı piknik alanında bulunanları çoşturdu.Osmangaziyi anma şenliklerinin açılış konuşmasını Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe yaptı. Tepe konuşmasında şunları söyledi. Derneğimizin Organize etmiş olduğu , Osmangaziyi anma şenliklerinde hemşerilerimizle bir arada bulunmaktan
duyduğum onur ve gururu sizinle paylaşmak istiyorum. Katılımlarınız için hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Derneğimiz 1987 yılında kurulmuştur. Derneğimizin asıl amacı İstanbul’daki hemşerilerimizi bir araya toplayıp İyi ve kötü günlerinde birlikte olmaktır. Derneğimiz kurulduğundan bu yana tüm hemşerilerimize ulaşılmaya çalışılmış. Ulaştığımız hemşerilerimize dernek faaliyetleri anlatılmaya çalışılmıştır. Dernegimiz her geçen gün büyümektedir. Bizim tek amacımız ayrım yapmaksızın İstanbul da yaşayan  bütün Bileciklileri bir arada, birlik ve beraberlik içinde görmektir. Olumsuz düşünceler içinde olan arkadaşların daha yapıcı katkılar sağlamaları tek temennimizdir. Amaçladığımız bütün bu çalışmalar insan katkısı olmadan yapılmamaktadır.. Bilecikli olmak  hepimizin ortak sevdası,ortak heyecanıdır. Bilecigimizden kilometrelerce uzakta olsak da O güzel kültürümüzü bu topraklarda yaşatmak, yeni nesillere aktarabilmek için değerli hemşerilerimizin katkılarıyla olacaktır. Bu anlamda tüm hemşerilerimizi bir arada görmek hepimizi mutlu edecektir. Kıymetli hemşerilerim; yapacağımız etkinliklerde genç nesillerimize bu kültür mozaiği içerinde asıl kültürlerini de tanıtmak hepimizin görevi olmalıdır. dedi.

 

ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şenliklerde yaptığı konuşmada Bileciklilerin bir vesile ile bir arada olmasının önemine değinerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

 

BAŞKAN ŞAHİN ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından bu yıl 31.’s. düzenlenen Osmangazi’yi Anma ve tanıtım şenliklerine katılarak İstanbul’daki Bileciklilerle bir araya geldi. Etkinliğin birlik ve beraberliğe olan katkısına değinen Başkan Şahin; İstanbul’da yaşayan kıymetli hemşerilerimize, etkinliği düzenleyen  Dernek Başkanı Oktay Tepe’ye bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum dedi. Başkan Şahin bu yılki şenliklerimizde bizimde çocuklarımıza bir katkımız olsun diye kura ile bisiklet hediye edeceğiz. Şimdiden tüm çocuklarımıza şans diliyorum dedi.

 

 

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ TÜZÜN:VAKIF KURUN
Bilecik CHP milletvekili Yaşar Tüzün Osman gaziyi anma şenliklerinde yaptığı konuşmada şunları söyledi. Saygıdeğer Milletvekilim çok değerli Belediye Başkanlarım. Protokolün değerli üyeleri. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Bilecik i en iyi yerlere getirebilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Bu güzel yaz gününde bizleri bir araya getiren dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum. Derneğimizi daha da büyütmek için vakıf haline gelmemiz lazım bu konuda dernek başkanımız Oktay Tepeye söyledim. Bu konuda bize düşen bütün görevleri yapacağımıza söz verdik. Her şey Bilecik için. Ankara da her zaman kapılarımız sizler için açık olacaktır dedi.
 

BİLECİK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SELİM  YAĞCI :
BİLECİKLİ DEMEK BİRLİK VE BERABERLİK DEMEKTİR.
Daha sonra  Bilecik Ak Parti Milletvekili  Selim Yağcı söz alarak şunları şöyledi
Çok değerli Milletvekilim  protokolün değerli üyeleri çok değerli hemşerilerim. Önce Bilecikliler derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenledigi Osman gaziyi anma şenliklerine hoş geldiniz hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.Değerli kardeşlerim her zaman söylüyoruz. Bileciklilik demek bu toprağın Bu memleketin birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı yer demektir. Bilecikli demek kardeşlik demektir. Bilecikli demek birlik ve beraberlik demektir. Bileciklilik demek hoşgörü demektir.Sevgi ve saygı demektir Bu etkinliği düzenleyen başta yönetim kurulu üyelerimize ve Katkıda bulunan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Nerede Bilecikli varsa biz oradayız. Siz Bilecikli hemşerilerimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz. İnşallah daha güzel günlerde buluşmak üzere bu organizasyonu yapanları kutluyorum dedi.
“BİLECİK DOSTLUĞUMUZ DAHA ÇOCUK YAŞLARIMIZDA BAŞLADI”

Şenlikte Bilecikli vatandaşlara seslenen Yüksel, “Kartal’da doğduk, Kartal’da büyüdük, Kartal’da Atalar Mahallesi’nde çocukluğumuz geçti. Orada da Gölpazarlı dostlarımız, hemşerilerimiz vardı. Dolayısıyla Bilecik sevdamız, Bilecik dostluğumuz daha çocuk yaşlarımızda başladı. İlkokuldaki arkadaşlarımızdan tutun hayatımızın içerisindeki mücadelede bütün hemşerilerimizle buluştuğumuz gibi Bilecikli dostlarla da çok yakın dostluklarımız, ilişkilerimiz oldu.  Bilecik kültürünün daha iyi yansıtılabilmesi için birçok defa sohbetlerde bulunduk. Aslında pilot uygulamayı da başlatmıştık, bir iki ziyarete dernek başkanlarımızı götürmüştük. Dolayısıyla bu kültür gezileri elbette ki devam edecek, bunun bir ayağı tabi ki Bilecik’te de olacaktır. İlerleyen dönemlerde bunların projelendirilmesini hep beraber gerçekleştireceğiz dedi.

OSMANELİ ARTIK YAŞAM KALİTESi İLE YERLEŞİM İÇİN SİZLERİ BEKLİYOR

Etkinlikte konuşma yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,” Bilecik ve ilçeleri kuruluşun ve kurtuluşun şehrine yakışan konuma gelecek.Turizmde yükselen değer olan Osmaneli halkının selamlarını sizlere iletiyorum.Bilecik’ten iş için ayrılmış hemşerilerimizi tekrar Osmaneli ilçemize dönmeye davet ediyorum.Osmaneli göç alıyor,bu göçün hemşerilerimiz sizlerle gerçekleşmesi en büyük arzumuzdur.Osmaneli artık yaşam kalitesi ile sizleri tekrar yerleşim için bekliyor” dedi.

 

Osmangaziyi anma şenliği sonunda oba beyi seçimi yapıldı. Yeni oba beyi Kartal Marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Tamer Dönmez oldu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ