logo

reklam

KARTAL İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU  HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

 

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu huzur toplantısı Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği huzur toplantısına Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, , Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ,Kartal Ak Parti  İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek,  Kartal CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Memleket Partisi Kartal İlçe Başkanı Orhan Nurman, Saadet Partisi Kartal İlçe Başkanı Fehim Havva, Kartal Belediyesi başkan yardımcıları İmam Aydın, Ali Apaydın, Cengiz Türkmen, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal Soförler Odası Başkanı Fikret Çelik, Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, Trafik Vakfı Başkanı Şenol Yondemir, STK Temsilcileri, Siyasi Partilerin yöneticileri, Kartal Belediye Meclisi üyeleri, Muhtarlar, esnaflar ve Basın mensupları katıldılar.

Toplantı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını Kartal Kaymakamı Abdullah Demir yaptı. Demir yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Kartal 3. sayfa haberlerine yada ağır ceza gerekecek olaylara fazla sahne olmamaktadır. Buda bizim için sevindirici olaydır. Suç ve suçluları değerlendirirken, yapılan analiz tablosunda iyi durumda olduklarını belirten Demir ilçede çok sayıda yabancının olmaması, bunların en son tespite göre 680 civarında olduğunu, ancak dezavantaj olarak ülkenin en büyük adliyesi ilçemizde olduğundan özellikle duruşmaların olduğu Salı ve Perşembe günleri 75 bin ile 120 bin kişi arasında insanın ilçelerine geldiğini, belki bu durumun Kartal için bir risk faktörü olarak değerlendirilebileceğini belirterek, “Maalesef Kartal’da iş kolu çok olmadığından işsiz sayımızın çokluğu, asayiş olayları bakımından riskler arasında sayılabilir.” diye konuştu.

 

“VATANDAŞLARIMIZ İŞ YERLERİNE GÜVENLİK KAMERALARI TAKTIRSIN”

Kaymakam Demir “Bu tabloya bakarak iyi olduğumuzu söyleyemiyorum ama zaten daha iyi olabilmek adına bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu tür asayiş olaylarını önleyebilmek adına vatandaşlarımızdan özellikle iş yerlerine güvenlik kameraları taktırmalarını rica ediyoruz. Biliyorsunuz her noktaya mobese kamerası takamıyoruz. Bunun bir sürü prosedürü var.”

 

“FUHUŞ YAPILAN EVLERİ EV SAHİPLERİ YÜKSEK FİYATLARLA KİRALIYORLAR”

“Bize bu kiraya verilen ve içerisinde fuhuş yapılan evlerle ilgili sürekli değişik istekler geliyor. Tespit edilen bir çok ev mühürleniyor. Ancak ev sahipleri aylarca mühürlü kalan evlerinin, kendilerine teslim edilmesini talep ediyorlar. Fakat buraları kiraya veren ev sahiplerinin yüksek fiyatlarla kiralama yaptıklarını, bir anlamda oraların nasıl kullanılacağını bilerek kiraladıkları gerçeğiyle karşılaşıyoruz.” Dedi

 

Daha sonra bir sunum gerçekleştiren Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Kartal’da son bir yılda yaşanan asayiş olayları ile ilgili bilgiler paylaştı. Dallı, İlçede görevli olan 928 polis ile 500 bin nüfusu olan Kartal’da olağanüstü bir çabayla çalıştıklarını, bu polislerin tabiki aynı anda çalışmadıklarını 12-24 esasına göre çalışan personel sayılarının 300 civarında olduğunu hatırlatarak, bina ve yerleşim konusunda ise sıkıntıları olduğunu çok eski ve çürük binalarda görev yapmak durumunda olduklarını ifade etti.

Sinan Dallı şunları söyledi: “766 bin kişinin GBT sorgulamasını yapmışız, bunlardan 2500 aranan şahıs yakalamışız, 255 adet ruhsatsız silah yakalamışız, fuhuş yapan 617 kişiye işlem yapmışız, çok uzun bir sahil şerdimiz olduğundan hayat kadınları ve travestiler ile oldukça uğraşıyoruz. Ancak yinede bunları önlemek çok zor oluyor. Biz de bumum için bir çözüm üretelim dedik ve UKOME’den alınacak karar sonrası önce sahil boyunca park etmeyi yasaklayarak daha sonrasında ise EDS’ler ile fuhuş için duran araçları tespit ederek cezalar yazmaya başlayacağız. Bu süreç şu anda yazışmalar ile devam ediyor.Zaten buraya gelenleri genelde çevre ilçelerden Kartal’a gelenler oluşturuyor.” dedi.

Toplantı daha sonra karşılıklı olarak soru-cevap ve istek-dilek şeklinde izleyicilerle kurulan diyaloglarla devam etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ