logo

reklam

KARTAL’DA EBUBEKİR TAŞYÜREKLE YOLA DEVAM

Ak parti Kartal İlçe teşkilatının 7.olağan kongresi Yakacık İto spor salonunda yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimlerde Ebubekir Taşyürek 267 oy alarak ilçe başkanlığına seçildi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Betül Sayan, Nurettin Canikli, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, çevre ilçe başkanları ve delegeler katıldı.
TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK GÖREVİMİZ
Kongre de konuşan AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin 2020’de önemli başarıları geride bıraktığını dile getirerek yollarına çok daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini söyledi. Partilerinin kaderinin Türkiye’yle birleşmiş bir siyasi parti olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunun da altını çizdi. AK Parti’nin kökünün mazide olan bir ati olduğunu sözlerine ekleyen Kurtulmuş, partilerinin sadece bir dava hareketi olmanın ötesinde Türkiye sınırlarını ötesine taşmış bir siyasi hareket olduğunu da kaydetti. İnsanlar için taş üstüne taş koymak zorunda olan partilerinin olduğunu da vurgulayan Kurtulmuş ” Bu ülkeyi yeniden güçlü ve büyük Türkiye ideali etrafında bütünleştirmek üzerine vazifeli olan kadro bu kadrodur. Biz Türkiye’yi ve bütün mazlum milletleri bu istikamette yürütmek için her türlü fedakarlığı yerine getirerek yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.”dedi.
YARIM KALAN HESABI KARTALDA TAMAMLAYACAGIZ

Herkesi kuşatan, güçlü, demokrat ve milli bir iradeyle yollarına devam edeceklerini dile getiren Kurtulmuş, “Yolumuz açıktır. Ama biraz daha gayret edeceğiz. Saldırılar sizi yolunuzdan alıkoymasın. Vaktinizi bunlarla heba etmeyin. Bizim bunlara söyleyecek lafımız yok. Onların hadlerini bildirerek yolumuza devam edeceğiz. Bizim işimiz de gücümüz de derdimiz de milletimizdir. Kartal’ın 2023’te açık ara Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğinden, yerel seçimlerde de hem ilçede hem de İBB’de gerekli desteği alacağımızdan şüphemiz yok. Yarım kalan hesabımızı Kartal’da tamamlayacağız”diye konuştu.
KARTALA YENİ BİR RENK GETİRECEGİZ

Kongre sonunda bir konuşma yapan Kartal Ak Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Taşyürek, “Cumhurbaşkanımızın risaletinde 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışacağız. Şunun altını özellikle çiziyorum. Bundan sonra aşkla, şevkle heyecanla çalışma dönemi başlıyor. Bundan böyle CHP korksun. Bundan sonra çalışmayan, bu İlçenin bütçesini, parasını heba eden, bir takım itrisel işlerle günü geçirenler düşünsün. Kartalda inşallah siyaseti en medeni şekilde, en gür noktada en iyi şekilde icra ederek, Kartalımıza yeni bir renk getirerek sürdüreceğiz. Görevimizin, yükümüzün ağır olduğunun şuurundayız. İnşallah bu yükleri imanımızla, heyecanımızla, yüreklerimizle ortaya koyarak en güzel şekilde hayata geçireceğiz.” dedi.

Ak Parti Kartal İlçe başkanlığı yönetim listesi aşağıdaki gibi oluştu.

Adnan Akay, Ahmet Asutay, Ahmet Tekşen, Aysen Sak, Canan İşler, Dursun Ali Şahin, Eyüp Aktaş, Faruk Çak, Fatih Yıldırım, Fatime Yolcu, Fikret Polat, Gökhan Ali Öztürk, Gökhan Camcı, Hande Eymen Altuntaş, Hilal Yılmaz, İbrahim Öztemel, Mustafa Soykan, Naime Aydın, Nida Onuk, Nimet Gündoğdu, Rezzan Özcan, Rümeysa Arslan, Salih Koç, Seyfullah Gürgün, Sezai Demirhan, Tuğberk Doğruyol, Turgut Çevik, Veysi Batmaz, Zeki Karaismailoğlu asil yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. Görevini Ebubekir Taşyürek’e devreden Gürkan Akyol ile birlikte eski ilçe başkanlarından Temurhan Yıldız, Mehdi Akman, ise il delegeliğine getirildiler.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ