logo

reklam

KARTAL’DA GAZETELER TEK SES!

Kartal Gazeteciler Derneği Genel Kurulu dernek merkezinde gerçektleştirildi. Üyelerin katıldığı genel kurulda M. Selim Akdoğan, güven tazeledi.

Mayıs ayında kurulan ve ilçe de yayın yapan gazetelerin çoğunluğunun bir araya geldiği Kartal Gazeteciler Derneği birinci olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mahalli Basının sorunlarının da tartışıldığı Genel Kurul’da Kurucu Başkan M. Selim Akdoğan, yeniden başkan seçildi.

Dernek merkezinde gerçekleştirilen Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurul toplantısının divan başkanlığını İsmail Kenan Çakal, yazmanlıklarına ise Halil Topal ve Nuray Yılmaz yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, 21 Mayıs 2019’da kurulan derneğin faaliyet raporu okunarak ibra edilirken, yeni dönemin bütçesi de belirlendi. Divan Başkanı İsmail Kenan Çakal, ülkemizde yerel basının zor günler geçirdiğini dile getirerek, bu süreçte kurulan Kartal Gazeteciler Derneği’nin büyük işler başaracağını söyledi.

YENİ YÖNETİM İŞ BAŞINDA

Yapılan seçimlerde derneğin kurucu başkanlığını üstlenen M. Selim Akdoğan, 2021 yılına kadar yeniden bu görevi yürütmek üzere başkan seçildi. Akdoğan ile birlikte Hasan Demir, Halil Topal, Murat Karaca, Alaattin Böke, Sevim Erdoğan ve Nuray Yılmaz yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. Denetleme Kuruluna İsmail Kenan Çakal, Arife Emek ve İfaget Çakı’nın seçildiği Kartal Gazeteciler Derneği’nde disiplin kurulu ise Kazım Ak, Nurettin Duran ve Cem Arkan’dan oluştu.

YOLUMUZ UZUN

Kartal Gazeteciler derneğinin birinci olağan genel kurul toplantısını değerlendiren Başkan M. Selim Akdoğan, derneğin yeni kurulmasına rağmen 6 aylık süre içinde büyük işlere imza attıklarını dile getirdi.  Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından davet edilen Kazakistanlı 13 bayan gazeteciyi Kartal Belediyesi’nin katkılarıyla ilçe de ağırladıklarını dile getiren Akdoğan,  mesleğin içinde bulunan sorunların çözüme kavuşturulması için önemli çalıştaylar düzenleyeceklerini kaydetti. Birlik ve beraberliğin basının vazgeçilmez mihenk taşı olduğunu sözlerine ekleyen Akdoğan, “Mayıs ayında Kartal’da yayın yapan 7 gazetenin bir araya gelmesi ile kurulan derneğimiz büyük bir aileye dönüşme yolunda hızla ilerlemektedir. Derneğimize katılmak isteyen meslektaşlarımızı bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Yolumuz uzun ve bu yolda meslektaşlarımız ile birlikte yürümeye devam edeceğiz” Derneğin Türkiye Gazeteciler Federasyonuna da üyeliğinin gerçekleştirileceğini kaydeden Akdoğan, “Yeni dönemde de dernek olarak gerek Kartal’da gerekse ülke çapında meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü için çalışacağız”dedi.

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI

Genel Kurulun ardından toplanan Kartal Gazeteciler Derneği yönetim kurulunda ise görev dağılımı gerçekleştirildi. M. Selim Akdoğan’ın başkanlığındaki Kartal Gazeteciler Derneğinde Hasan Demir Genel Serketerliğe, Halil Topal ve Alattin Böke Başkan yardımcılıklarına, Sevim Erdoğan muhasip üyeliğe getirildi. Nuray Yılmaz ile Murat Karaca ise yönetim kurulu üyelik görevlerini üstlendi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ