logo

reklam

TÜRK BAYRAĞINI ÇİN’DE DALGALANDIRDILAR  

 

Dünyanın en prestijli uluslararası robotik yarışması Shenzhen Regional 2018’de, ‘Eagles’ ve ‘Göktürkler’ isimleri ile Kartal’ı ve ülkemizi temsil eden Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ziyarette Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’ın yanı sıra Mali Hizmetler Müdürü Oğuzhan Dumlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ve öğrencilerin öğretmenleri hazır bulundu. Bu yıl Çin’de gerçekleştirilen Shenzhen Regional 2018’de ‘Eagles’ ve ‘Göktürkler’ takımları, yarı finale kadar yükselerek büyük bir başarıya imza attı. Öte yandan ‘Göktürkler’ robot takımı yarışmada, ‘En İyi Takım Ruhu’ ve ‘En Güvenli Pit Alanı’ ödülüne sahip oldu. Başarılı öğrenciler, Başkan Altınok Öz’e kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Çin’den getirdikleri çay, kalem ve bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

“Kartal’ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiniz”

 

Gençlerin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Altınok Öz, “Çin’de Kartal’ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki gelecek yıllarda bu yarışmadan çok daha iyi derecelerle ayrılacaksınız. Türk bayrağını, dünyanın her yerinden gelen yarışmacıların karşısında dalgalandırdığınız için sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Share
1386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ