logo

reklam
08 Ağustos 2019

TÜRK KIZILAYI KARTAL ŞUBESİ YEREL BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Türk Kızılayı Kartal Şubesi Başkanı Hüseyin Özkul ve yöneticileri 24 Şubat Kongre sonrası Kartal DSİ Dragos Tesisleri’nde kahvaltılı toplantıda yerel basınla bir araya gelerek gerçekleştirdikleri etkinlikler ve önümüzdeki sürece ilişkin basına bilgi verdiler.

Başkan Hüseyin Özkul yöneticileri tanıştırdıktan sonra;  “Böyle güçlü bir ekiple hizmet etmek için talip olduk. Sağolsunlar genel kurulda da delegeler bizi tercih ettiler. 24 Şubat’tan beri elimizden gelen hizmetin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Görevi devraldıktan sonra; “İlk başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve kamu kurum ve yöneticilerine tanışma ziyareti yaptık. Hemen ardından devam eden kan kampanyasını Kartal’da yirmi beş okulda 4100 ünite kan toplayıp Türkiye birincisi olduk” dedi .

Başkan Hüseyin Özkul; Ramazan Bayramı öncesinde de destek talebinde bulunan bine yakın aileye giyim yardımında bulunduklarını, Ramazan Bayramında 800 koli erzak toplayıp dağıttıklarını, Ramazanın 15. Günü Çınar Caddesinde “ Geleneksel Yetim İftar”ında  1300 kişilik iftar verdiklerini ve farklı şehirlerden dokuz köye iki yüz koli kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi.

Başkan Hüseyin Özkul; Kızılay’ın “Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye” sloganıyla yola çıktığı kampanyayı da hatırlatarak; “Bağış yapılan kurbanların konserve şeklinde yardıma muhtaç ailelere yıl boyunca ulaştırılacağını” belirtti.

Toplantıya Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Cenk Hilmi Kılıç, Ali Küçükali, Halil Odabaşı, Zeki Bayındır, Bekir Necati Şimşek, Dr. İsmail Kartal, Kartal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Selim Akdoğan ve Yönetiminin, Bayram Songur, Yavuz İçmeli  yanı sıra kartal yerel basını katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ