logo

reklam

“YEDİ BÖLGE TEK YÜREK OLARAK GELİYORUZ”

Belediye Başkan Yardımcılığı Süresince “Herşeyin En Güzeline Pendik’liler Layık” Anlayışı ile Çok Güzel Hizmetler Yapan Av. Ramazan Öztürk; yedi bölge tek yürek olarak geliyoruz dedi

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF)  Genel Başkanı Av.Ramazan Öztürk AK Parti’den Pendik Belediye Başkanlığı için aday adaylık müracaatını, Kalabalık bir Sivil Toplum Kuruluşu başkanları, STK Yöneticileri, Pendik’li Sevenleri , Hemşehrileri ve aile fertleriyle Tüm Basın Mensuplarının katılımı ile  gerçekleştirdi.

Pendik’te Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Av.Ramazan Öztürk, ” Ak Parti Büyük bir camiadır, sadece Türkiye’nin değil dünyadaki mazlum coğrafyaların ümidi olan sorumluluğu büyük bir partidir, böyle bir partide bulunmaktan, Ak Partimizin Genel Başkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin İl Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan Reisimizin yol arkadaşı olmaktan ve Pendik gibi nüfusu 700 bine ulaşmış büyük bir şehre belediye başkan aday adayı olmaktan dolayı son derece gururluyum. Bu güne kadar elde ettiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimizi Pendik ve Herşeyin En Güzeline Layık Pendikli hemşehrilerimiz için kullanmak istiyorum. Pendik’te 19 yıldır ikamet ediyorum, yaklaşık 30 yıldır avukatlık mesleğini icra ediyorum. 24 Yıl Özel Sektöre Danışmanlık yapmaktan dolayı özel sektöre tecrübesine sahibim. 16 yıldır çok sayıda STK’da kurucu, yöneticilik yaptım, üyeliklerim oldu,  3 yıl başarılı belediye başkan yardımcılığı görevi yaptım, 2 yıldır da Meclis Üyesi ve 1 yıl Encümenlik yaptım. Hukuk Komisyon Başkanlığı ve bir çok komisyonda görev aldım. Mesleki Özel Sektör, Kamu ve STK tercrübelerimi Güzel Pendik’imiz için kullanmak, toplumun her kesimini kucaklayan anlayışımız ile Yedi Bölge Tek Yürek olmuş bir halde gerek Pendik’te ve gerekse Büyükşehirde Ak Partimizin oylarının yükseltilmesi için var gücümüzle çalışma ipi göğüslemek istiyorum. Bu vesile ile  aday adaylığı ve seçim sürecinin hakkımızda, Şehrimiz, Partimiz, Ülkemiz ve Mazlum Coğrafyalar hakkında hayırlısı olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim. “ diye konuştu.

‘ETKİLİ HUKUK DEPERTMANI’

Pendik belediye başkan yardımcılığı yaptığı dönemde ilçeye çok katkısı olan Av. Ramazan Öztürk, ‘’hukukçu bir başkan yardımcısı olarak hukuk müdürlüğünün ayrı bir birim olmasının doğru olmadığını müşahede ettim. Belediyemiz aleyhine oluşacak davalara kaynağında meydan verilmemesi adına önleyici tedbirleri yerinde almaları için hukuk bünyesindeki avukatları birimlere dağıttık ve hukuk müdürlüğünü hukuk şefliği düzeyine getirerek yazı işleri müdürlüğüne bağlanmasını sağladım ’’ dedi. Bu sayede belediye aleyhine acılan dava sayılarının düşmesini ve oluşan davaların belediye lehine sonuçlanmasını sağladığının altını çizdi.

‘ERZAK VE YARDIMDA BANKAMATİK DEVRİMİ

“ Göreve başladığımda Sosyal İşler Müdürlüğümüz vasıtası ile ihtiyaç sahibi ailelere Erzak Kolisi ile yardım dağıtılmakta idi” diyen Av. Ramazan Öztürk ‘’Bu uygulamanın ihtiyaç sahiplerimizi incitebileceği, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olan ürünleri alabilmeleri, dağıtım zorluğu, dağıtım ve stoklama maliyetlerinin giderlerimizi arttırdığını, ihale edilen ürünlerin numunelerine uygun ürün teslimatının kontrollerinde ciddi sıkıntılar oluştuğunu görerek bu yöntemden vaz geçilerek Vakıfbank ile anlaşma sağlayarak ihtiyaç sahiplerine istedikleri ürünü alabilmeleri için yapılacak yardımları Banka Kartı yolu ile dağıttık ’’ dedi. “Banka Kartına yüklenen yardım miktarı ile ihtiyaç sahibi ailelerin kendi istedikleri ürünleri istedikleri marketten satın almalarını sağladık” diyen Öztürk ‘’ Yardım kartı vs. vermek yerine herkesin kullandığı banka kartı sayesinde ihtiyaçlarını alırken incinmelerini de önlemiş olduk ’’ diye konuştu. Yine İhtiyaç sahibi aileler verilen eğitim, giysi, ev eşyası gibi yardımları ’da aynı Banka Kartı yöntemi ile çözüldü.

 

İŞ’TE PENDİK BULUŞMALARI

Pendik’te iş arayan işçilerimiz ile İşçi arayan İşverenlerimizi yıl içerisinde belli aralıklarla bizzat yüz yüze buluşturan önemli bir projemizdir. Bu proje başkan yardımcısı olduğum dönemde bizim tarafımızdan başlatılmış ve bu yıl 12.si gerçekleştirilmiş olup, her defasında yüzlerce işçi ile yüze yakın işverenin katılım sağladığı bir noktaya gelmiştir.

 

KAÇAK YAPI VE SEYYAR SATICILIK İLE MÜCADELE

Zabıta’dan sorumlu Başkan yardımcısı olduğum süre içerisinde kaçak yapı ile etkin bir mücadele verilmiş, kaçak yapıların yıkımları sağlanmış, Seyyar Satıcılık Pendik’te tamamen kaldırılmıştır.

 

KAMU ARAZİLERİNİN KULLANIMI VE İŞGALİNE SON VERİLMESİ

Kamuya ait arazileri işgal edenlerin işgalleri ile etkili bir şekilde mücadele edilmiş, Kamudan kiralanmasına rağmen Pendik Sahilde proje alanında kalan Marin Cafe, Lale Çay Bahçesi ile Yenişehir’de yol üzerinde kalan Ali Haydar Usta gibi yerler yıkılarak tekrar kamunun kullanımına kazandırılmıştır. Terk ve çeşitli sebeplerle kamuya ait arsa, park, yol vs.leri işgal edenlerin işgallerinin kaldırılması acilen gerekmeyenler için ise sadece Ramazanoğlu ve Sanayi Mahallemizde 2011-2016 yılları arası için geriye doğru 5 yıllık dönem için 2016 yılında yaptırdığım Ecri Misil çalışmasında çok yüksek miktarda ecrimsil geliri ortaya çıkarılmıştır. Ecrimisil uygulaması devam ettiği müddetçe de bu gelir miktarı artarak devam edecektir. Bu belediyemiz için önemli bir kaynak olarak elimizin altında hazır bir çalışma olarak bulunmaktadır.

 

ENGELLİ İŞ ATÖLYESİ PROJESİ

“Başkan yardımcısı olduğumda belediyemizin Mostar Köprüsü altında Hayır Çarşısı adı ile bir hizmet birimi mevcut idi, başlangıçta çok güzel hizmetlere vesile olmuş ise de gelinen noktada çok geniş bir alanı işgal ettiği halde çok verimli bir hizmet verilemediğini gördüm, Hayır Çarşısının kapatılması ve yerine Engelli iş Atölyesi açılarak engellilerimize iş ve beceri kazandırmak, meslek edindirmek ve ürettikleri ürünlerden dolayı gelir elde etmelerini sağlamak istedik. Bu hayırlı projemiz bizden sonra görev alan arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilmiş olup, şu anda Engelsiz İş Atölyesi adı ile faaliyetine devam etmektedir. Göreve gelirsek bu  İş Atölyelerinin sayısını arttıracağız. “

 

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Öztürk; “Amacımız Problemlerini Bildiğimiz Yaşadığımız Pendik’imizi Yaşanabilir Şehir Yapmaktır. STK’larımıza, Engellilerimize, Meslek Kuruluşlarımıza, Gençlerimize, Kadınlarımıza, Yaşlılarımıza, Doğal Hayat ve Çevremize, Basınımıza, Kültür ve Tarihimize … yönelik 21 projemiz var, ekiplerimiz yeni projeler için çalışmalarını devam ettiriyor.” 

“Her Şeyin En Güzeline Layık Olan Pendik’liler için onların Gönüllerine dokunacak çok güzel projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

 AK PARTİ  PENDİK BELEDİYESİ BAŞKAN A. ADAYI

AV.RAMAZAN ÖZTÜRK’ÜN  ÖZGEÇMİŞİ

 1966 yılında Kırşehir, Akçakent Ömeruşağı Köyü’nde dünyaya  geldim. İlk okul eğitimimi 1972-1977 yılları arasında köyümde, Orta ve Lise eğitimimi ise 1977-1983 yılları arasında Kayseri, Pınarbaşı, Pazarören Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde  tamamladım.

Lisans Eğitimimi ise 1983-1988 Yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladım.

1988-1989 yılları arasında İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajımı tamamlayıp, akabinde Avukatlık Ruhsatnamemi alarak 28 Eylül 1989 tarihinden bu yana Avukatlık yapmaktayım.

1989 Aralık celbinde kısa dönem olarak Askerlik Görevimi  Kütahya Hava Er Eğitim Tuğayı’nda tamamladım.

Askerlik dönüşü kısa bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra Ocak 1991 tarihinden itibaren Nisan 2014 tarihine kadar yaklaşık 24 yıl Sentim Bilişim ve Kanuni Motosiklet gibi ağırlıklı olarak bilişim ve otomotiv sektöründe faaliyette bulunan Kuralkan Holding’te Hukuk Müşaviri ve Ankara ve İstanbul Hukuk Departmanlarının Yöneticisi olarak görev yaptım.

1991 Yılında akrabam olan Ayşe Öztürk Hanım ile evlendim. Eşim Ticaret Lisesi Mezunu olup, Ev Hanımıdır. Bu mutlu evliliğimizden Rabbim 1 erkek ve 3 kız olmak üzere 4 çocuk vermiştir. Oğlum Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup benimle birlikte Avukatlık yapmakta ve aynı zamanda Aydın Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. Büyük Kızım Okan üniversitesi Psikoloji mezunu olup, halen Okan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. Ortanca Kızım Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, halen Avukatlık Stajı yapmaktadır. Küçük kızım ise Pendik Uluslararası İHL. de son sınıfta okumaktadır.

Aktif Siyasete 1999 Yerel Seçimlerinde Sarıyer İlçesi Reşitpaşa ve Emirgan Mahalle teşkilatlarının ortak talebi ile Fazilet Partisi’nden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi adayı olarak başladım. Hukukçu olmam itibari ile sandık görevlileri ve müşahit eğitimlerini gerçekleştirdim. Seçim sonrası 1 Ağustos 1999 tarihinden itibaren Sarıyer’den Pendik’e taşınmam sebebi ile siyasi çalışmalarıma Pendik’te devam edip, tüm seçim ve referandumlarda da aktif olarak hukuki destek verdim.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine her hangi bir başvurum olmadığı halde Ak Parti Pendik İlçe Başkanlığı’mızın daveti üzerine Kontenjandan Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Adayı oldum, seçimden sonra Belediye Başkanımız Kenan Şahin Beyin teveccühü ile Hukuk ve Sosyal İşlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandım, akabinde Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol, Temizlik İşleri, Yapı Denetim ve Kontrol  Müdürlüklerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım.

Belediye Başkanımızın “İl Başkanlığımızın mutlaka bir bayan meclis üyesinin başkan yardımcısı olarak atanması talebi var” beyanına göre yerime Meclis Üyemiz Öznur Canayakın Hanımın atanması üzerine başkan yardımcılığı görevinden 15 Ocak 2017 tarihinde ayrıldım.

Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğum süre içerisinde ekte sunduğum önemli icraatlara imza attım.

Pendik Belediye Meclisi Hukuk Komisyon Başkanlığı, Hukuk Komisyon Üyeliği, Pendik Belediyesi Encümen Üyeliği gibi görevlerde bulundum. Halen Pendik Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapmaktayım.

 Her seçim ve referandumda partimiz tarafından Hatip olarak görevlendirildim, Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında sorumlu olduğum bölgelerde bir çok bilgilendirme toplantıları icra ederek Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin anlaşılması için çaba sarf ettim. 

 Şubat 2017 tarihinden bu yana AHİ HUKUK adı ile açtığımız kendimize ait Avukatlık Ofisinde oğlum Av.Ahmet ve Hukukçu olan kızım Betül ile birlikte avukatlık yapıyorum, çeşitli şirket ve şahıslara danışmanlık hizmeti veriyoruz.

2003 yılında ÖYDER Kırşehirliler Derneği’ni arkadaşlarımla birlikte kurarak, adeta kağıt ve kumar oynanan yerlere dönüşen dernekçilik anlayışını yıkmak ve 7’den 77’ye  çocuğu, genci, ihtiyarı, kadını erkeği ile herkesin gönül rahatlığı ile gelip kendinden bir şeyler bulabileceği ve birşeyler katabileceği faaliyetlerin gerçekleştirildiği farklı bir dernekçilik anlayışını hakim kılmaya çalıştım, Elhamdülillah ÖYDER Kırşehirliler Derneği’miz Pendik’te örnek bir dernek olarak STK dünyasında önemli bir yer edinmiştir. Böyle güzel bir derneğin Kurucu Başkanı olma şerefine nail olduğum için Rabbime hamd ediyorum.

 Yine 2008 yılında aynı anlayışla kurulmuş derneklerin üye olabildiği ve Kurucu Genel Sekreteri olduğum halen Ardahan, Afyonkarahisar, Bilecik, Bitlis, Çankırı, Düzce, Erzincan, Gümüşhane, Karadeniz, Kırşehir, Karaman, Ordu, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Van, Zonguldak gibi Güzel Türkiye’min her köşesindeki Güzel İnsanlarımızı temsil eden 21 farklı il derneğini bünyesinde barındıran, Türkiye’de bir ilk olarak kurulmuş kısa adı PENDEF olan Pendik Dernekler Federasyonu’nun 11 Haziran 2017 tarihinde yapılan seçimde tüm üye derneklerimizin oybirliği ile Genel Başkan olarak seçilmiş bulunmaktayım.

ÖYDER Kırşehirliler Derneği ve Pendik Dernekler Federasyonu olarak Türkiye’de 81 İl STK larının üyesi olduğu Yedi Renk Tek Yürek Platformu’nun üyesi ve Platform Yürütme Kurulu Üyesiyim.

 Yine kısa adı KASTOB olan Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nda üye olan PENDEF’i Genel Başkan olarak temsil etmekteyim.

 Hukukçular Derneği, Hukukun Üstünlüğü Derneği ve Hukuki Araştırmalar Derneği Üyesiyim, aktif olarak baro seçimlerinde görev yapan Hukukun Üstünlüğü Platformu mensubuyum.

 Kısa adı TOSİDER olan Tuzla Organize Sanayici ve İşadamları Derneği kurucu heyetinde Kuralkan Holding’i temsilen görev yaptım.

 Kurtköy Spor Kulübü üyesiyim ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundum, Yenişehir Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyesi ve bir dönem Dernek Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım.

 

Deniz Feneri Derneği Üyesi ve Genel Kurul Delegesiyim.

Sayın Reis-i Cumhurumuz, Başkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Merkezimizin Belediye Başkanlarında aradığı kriterlerin; gerek vizyon ve gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 Hedeflerine ulaşmasını sağlayacak, Mütevazi, Adaletli, Ehliyetli, Liyakatli, Sadakatli, AK Parti’nin oyu bulunduğu yerde arttıracak, seçmende karşılığı olan, teşkilatın sevdiği, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından desteklenen ve o il/ilçeyi kalkındıracak projeleri olan, Vatandaşa tepeden bakmayan, mutlu ve kederli anında vatandaşının yanında yer alan kişilerden seçileceği minvalli beyanatları üzerine Belediye Başkan Yardımcılığım süresi olan 3 yıl boyunca partili partisiz ayrımı yapmadan vatandaşımızın işini çözmeye gayret etmemiz ve çözüm merkezli bakış açımızla  başarılı bir şekilde görev yaptığımız süre içerisinde vatandaşımızın yaklaşım tarzımızdan ziyadesi ile memnun kalması, STK’ların içinden gelen birisi olarak STK larımızla yaptığımız istişareler sonucunda, vatandaşlarımızdan gelen teveccühler ve teşkilat mensuplarımızın talepleri ile çözüm merkezli bakışımızı daha güzel hizmetlerde uygulamak, partimizin 2023, 2053 ve 2071 Vizyonlarına katkı sağlayacak projelerimizi gerçekleştirebilmek için Ak Parti’den Pendik Belediyesi Başkan Aday Adayı olarak başvuru yapmaya karar verdim.

 

Bu  kutlu   yürüyüşe  katılmak  isterken tek başıma değil, başta  Pendik Teşkilatımız olmak üzere, Pendik Belediyesi Çalışanlarımızın, Pendik’imizin Tüm STK’larının, Pendik Kanaat Önderlerimizin, 81 İlimizin STK.larını bünyesinde toplayan Yedi Renk Tek Yürek Platformu’nun, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(KASTOB)’nun ve kıymetli  gönül dostlarımızla istişare ederek onların desteğiyle  Pendik Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat  etme kararı almış bulunmaktayım.

Mazlum Coğrafyaların ümidi olan Ak Partimiz ve onun Lideri olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Başkanımızın, Reisimizin Ekibinde yer almak, O’nun başarısı için bir nebze de olsa yüküne omuz verebilme şerefine nail olmak için yola çıktım. Rabbim Bu Kutlu Yoldan bizleri ayırmasın, sonunda yüzü ak olarak emaneti teslim etmek nasip olacaksa bu görevi nasip eylesin, aksi halde nasip eylemesin.

Yapılacak Yerel Seçimlerin Pendik’imize, İstanbul’umuza, Güzel Ülkemize ve İslam Dünyasına Hayırlar  Getirmesini   Cenabı  Allah’tan Niyaz Ederim.

 

 

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ