logo

reklam

BAKAN FATİH DÖNMEZ, BİLECİKLİ HEMŞERİLERİYLE 32. OSMAN GAZİ’Yİ ANMA ŞENLİKLERİNDE BULUŞTU

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Osmangazi’yi Anma Şenliklerinin  Akfıratta yapıldı. Osmangaziyi Anma Şenliklerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Fatih Dönmez, İyi Parti GİK üyesi Halil Aydoğdu, Gölpazarı Bld Bsk  Hayri Süer,  Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik Bld Bsk Yrd  Ahmet Gürses, Kartal Bld Bsk Yrd , İmam Aydın, Kartal Bld Bsk Yrd , Adem Uçar,  Tuzla Bld Bsk Yrd  İskender Karakaya, Kartal Ak Parti İlce Bsk Ebubekir Taşyürek, Tuzla Ak Parti İlce Bsk ,Talha Tayfur, , STK  başkanları ve bir çok davetli katıldı.

Osman gaziyi anma şenliği Kuranı Kerim okunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Mehter takımı güzel bir konser verdi. Mehter takımı piknik alanında bulunanları coşturdu. Osmangaziyi anma şenliklerinin açılış konuşmasını Bilecikliler Derneği Başkanı Faruk Şahin yaptı. Şahin konuşmasında şunları söyledi. Derneğimizin Organize etmiş olduğu , Osmangaziyi anma şenliklerine hepiniz hoş geldiniz .Bilecikli olmak  hepimizin ortak sevdası, ortak heyecanıdır. Bilecigimizden kilometrelerce uzakta olsak da O güzel kültürümüzü bu topraklarda yaşatmak, yeni nesillere aktarabilmek değerli hemşerilerimizin katkılarıyla olacaktır. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şenliklerde yaptığı konuşmada Bileciklilerin bir vesile ile bir arada olmasının önemine değinerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

Etkinlikte Dönmez’e, Oba Beyi kıyafetleri takdim edildi. Oba Beyi kıyafetlerini giyen Dönmez, açılan stantları ziyaret ederek vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ