logo

reklam

CHP PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞI YEREL BASINLA BULUŞTU

CHP Pendik İlçe Başkanlığı yerel basın mensupları ile Gülistan Sofrası’nda kahvaltılı  basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya İlçe Başkanı Niyazi Güneri ,CHP İBB Grup Başkan Vekili Tarık Balyalı, CHP Pendik Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Kutlu Özdemir, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Ercan, CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Songül Kara,CHP Pendik Belediye Grup Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Hayriye Uyanık ve İlçe Yönetimi katıldı.

Basın toplantısında kısa açıklamalarda bulunan CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri yerel seçim startını başlattıklarına vurgu yaparak Pendik’te 30 yıldır iktidar olan AK Parti’ye son vereceklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Güneri Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kurultay süreçlerinin tamamlanarak yeni bir dönemin başladığını belirterek Pendik’te iktidar olma imkanı doğduğunu belirterek İBB’ye işbirliği içerisinde Pendik Belediye Başkanlığı’nı kazanarak hizmet edeceklerini söyledi.

Basın toplantısında Pendik’te başta Kaynarca Metro Hattı olmak üzere bir çok sorunun çözülmesi noktasında soruları cevaplayan CHP İBB Grup Başkan Vekili Tarık Balyalı Kaynarca Metro Hattının 2025 yılında hizmete açılacağını bu gecikmenin ise İBB’den değil Pendik’te metro inşaatlarının başlanmasının gecikmesine neden olan tarihi kazı çalışmalarının neden olduğunu belirtti.

Tarık Balyalı Pendik’te İBB tarafından gecekonduculara yönelik yapılan 430 konutla ilgili açıklamalarda bulunarak bu konutların İBB Meclisi’nden geçerek İBB personeline tahsis edildiğini ifade ve tahsis edilme sürecinin içinde de Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in imzası olduğunu söyledi. Balyalı Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde imar planlarının tamamlandığını ancak bakanlık yoluyla bu bölgenin rezer alanı olarak ilan edilmesi ile birlikte yıllarca vergisini ödeyen vatandaşların mağdur edildiklerini ifade etti. CHP Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Kutlu Özdemir Pendik genelinde tüm sorunların Meclis Toplantısı’nda ele alınarak muhalefet yaptıklarını ancak gündeme getirilen sorunlarla ilgili önergelerin ulusal basın tarafından manşetlere taşındığını ifade ederek Pendik’te basın mensuplarıyla ilgili iletişimin kendilerinden kaynaklı olduğunu sözlerine ekleyerek iletişim kopukluğunun giderilmesi için gereken hassasiyetin gösterileceğini söyledi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Ercan’da toplantıda söz alarak yerel seçimlerde ittifakların sona ermediğini CHP olarak tüm partilerle görüşmelere açık olduklarını bu gelişmelerin sonuçlarını önümüzdeki günlerde daha da netlik kazanacağını belirtti.  Toplantı fotoğraf çekimi ile sona erdi

Share
#

SENDE YORUM YAZ