logo

reklam

İYİ PARTİ 5 YAŞINDA

Kartal İyi Parti İlçe Başkanlığı, Kuruluşunun 5. yılını, ilçe meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde yaptığı çelenk sunumu ve bir basın açıklaması ile kutladı. İyi Parti Kartal İlçe Başkanı Dilruba Oğulcuklu ve partililerden oluşan grup, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programı yapılan basın açıklaması ile sürdürdü.

Başkan Dilruba Oğulcuklu, Türkiye’deki tüm İyi Parti Teşkilatları ile iş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasına “Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde, Türkiye’nin siyasal yaşamında adını altın harflerle yazdıran İYİ Partimiz, bugün 5. Yaşını doldurdu.” sözleri ile başladı.

İyi Parti’nin Türk siyasetindeki macerasının gençlerin geleceği, çocukların ülkelerine aidiyetini düşünen bir Türk kadınının, Türkiye’nin kendisine en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde, binbir zorluğa göğüs gererek yaktığı bir kıvılcımla başladığını söyleyen Oğulcuklu, sözlerine şöyle devam etti;

“Parti içi demokrasi arayışı, iktidarın doğrudan müdahalesiyle, yerel mahkemelerce engellenen bir demokrasi mücadelesi, bugün bambaşka bir geleceğin ortaya çıkmasını sağladı.

Her türlü kötülükten, art niyetten, kapatılan salonlardan, karartılan ışıklardan, atılan iftiralardan, her şeye ama her şeye rağmen yine İYİ’lik filizleri yeşerdi.

Bugün, Türkiye’de değişime dair bir inanç, umutları koruyan tazelik, her şeye rağmen yüzleri gülümseten bir ortak gelecek inancı varsa, bunun sebebi İYİ’lik filizlerinin büyümesi, çiçek açmasıdır.

Bugün, Türkiye’de çoğulculuk, demokrasi, katılımcılık, kalkınmacılık ve vatan sevgisi konuşuluyorsa, bunda en büyük pay sahibi cesurlar hareketidir.

Ama mücadelemiz bununla sınırlı kalmayacak.

Açan çiçekler olgunlaştığında, Türkiye’deki demokrasi de olgunlaşacak ve cesur bir Türk kadınının önderliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden ciddiyetini, Türk Milleti de yeniden hürriyetini kazanacaktır.

Yüz yıldan fazla zaman önce, küçük bir vapurda yanan umut ışığı, bugün yeniden içimizi, umudumuzu, önümüzü aydınlatıyor.

Bu ışık ki İYİ’lik çiçeklerini besliyor, büyütüyor ve güçlendiriyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadronun ışığı, ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmaya da elbette yetecektir.

Bu mücadelede en büyük azmimiz, İYİ Parti’nin varlık sebebi de işte bu azimli mücadele ve kararlılıktır.

Bir sonraki doğum günümüz, aynı zamanda yeni bir dönemin doğumu olacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, bambaşka bir Türkiye’yi inşa edecek İYİ’ler hareketinin 5. Yılını kutluyorum.”

Basın açıklamasının ardından Atatürk heykeli önünde toplanan İyi Parti’li grup, Bartın’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 41 Madenci adına dağıtılan hayır lokması etkinliğinliği ile programı sonlandırdı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ