logo

reklam

MERT POLAT CHP KARTAL ILÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

367746225_3530837817205244_8084357037518607996_n 367500636_3530837853871907_1289165778903264536_n

Mert Polat, ilk toplantısını Kartal’da bulunan yerel basın temsilcileri ile yaptı .

Yerel basın mensupları ile Fulerensta restaurantta bir araya gelen İlçe Başkan adayı Mert Polat şunları söyledi .Ben 416 delegenin oyuna talibim .Fazla oy alan kazanacak ama kaybeden olmayacak .Her mahallede Delegeler ile bir araya gelicem ve onlara kendimi anlatıcam .Bu noktada eğer teveccüh gösterirlerse görev alıcaz hepbirlikte. Partimizin bayrağını en üst seviyeye çıkartmak için çalışıcaz dedi. Polat daha sonra sözlerine şöyle devam etti.

 

Kıymetli Basın Emekçileri; Kartal’da 1989 yılında doğdum. İlk, orta ve lise yıllarımı Soğanlık Yeni Mahalle’sinde tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Gelişim Üniversitesi İşletme Yönetimi yüksek lisans tezine devam etmekteyim. Yaklaşık 2 yıldır turizm ve taşımacılık üzerine özel sektörde faaliyet gösteren şirket sahibiyim.

Siyasi hayatıma 2009 yılında mahalle birimlerinde ve seçim çalışmalarında mücadele ederek başladım. Üniversite eğitimim sonrasında CHP Kartal Gençlik Kolları’nda yapılan kongre sonucunda yönetici olarak görev aldım. 2015-2017 yılları arasında Gençlik Kolları’nda eğitim ve üniversite komisyonlarında aktif çalışmalar yürüttüm. 2017-2020 yılları arasında 36. Kartal İlçe Kongresi’nde seçilerek İlçe Yönetim Kurulu / Eğitim Sekreterliği, ardından 2020-2023 yılları arası 37. İlçe Kongresi’nde yeniden seçilerek İlçe Yönetim Kurulu / İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundum.

Örgütümüzün teveccühü ile bugüne kadar aldığım görevlerde edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimi partimin iktidar odaklı yürüyeceği bu yolda CHP Kartal İlçe Başkanı olarak taçlandırmak için adayım!

Umudumuzu yeniden yeşertmek ve partimizin sol değerlerini etkin tutarak CHP bayrağını daha yukarıda dalgalandırmak için adayım!

Sürdürülebilir bir siyaset anlayışı ile örgüt tabanına yayılan çalışma modellerini hayata geçirmek için adayım!

Göreve geldiğimizde partimizin temel değerleri ve ilkeleri doğrultusunda adil, demokratik ve katılımcı bir süreç yöneteceğiz. Bu kongre süreci sadece yeni isimlerin belirlenmesi değil, aynı zamanda daha güçlü bir birlikteliğin oluşturulmasının başlangıcıdır.

AKP iktidarının son 21 yıl içinde ülkemizde yaşattığı gelir dağılımındaki adaletsizlik, ekonomide yaşanan darboğaz, mülteci sorunu ile birlikte başlayan barınma sorunu, her geçen gün artan yaşam maliyeti ile emekçisi, işçisi, köylüsü, çiftçisi, sanayicisi, üreticisi, yoksunluk ve yoksullukla mücadele ederken, memleketimizin suç örgütlerinin istilasına uğramış olması, mülteci sorununun ağırlığı altında ezilmiş olmamız hepimizin acı gerçeğidir.

İşte bu yüzden bugün burada sadece Kartal’ın mücadelesini ve seçimini yapmıyoruz; burada ülkemizin tümünü ilgilendiren bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Mustafa Kemal’in dediği gibi ‘’Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.’’ şiarından hareket ederek partimizin iktidara yürüyüş yolunu açarak, ülkemizi Cumhuriyet değerlerine tekrar geri döndüreceğiz.

İlçemizde ve ülkemizde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak hepimizin ortak hedefidir.

Unutmayalım ki tarihin akışını değiştiren her büyük hareket, insanların içindeki umudu ve kararlılığıyla başlamıştır. Biz de içimizdeki umudu canlı tutmaya, hep birlikte daha çok çalışmaya , birbirimizi  sevgiyle kucaklamaya sizlerin huzurunda söz veriyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ