logo

reklam

TEK PARTİ GENEL BAŞKANI AHMET ÖZAL KARTALDA TEŞKİLAT MENSUPLARI İLE BULUŞTU

Tek parti Anadolu yakası basın ve teşkilatlar toplantısı Kartalda yapıldı. Kahvaltılı basın toplantısına Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Özal, TEK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ali Karakurt, Süleyman Yağcıoğlu, Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Yurdan ve bazı eski ANAPlı yöneticilerde katıldı.

Kahvaltı programında konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakurt şunları söyledi. “Türkiye için göreve her zaman hazır olduğumuzu göstermek için bugün buradayız. Peki Türkiye’de siyaset yapmak için bir araya gelen bu kadrolar ne istiyor. Ekonomik sıkıntıların orta sınıfı yok ettiğini maalesef hepimiz görüyoruz. 35 yıl önce rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’dan sonra yurtsever kitlelerin umutsuz bırakıldığını görüyoruz. Türkiye’nin bu sancılı sürecinde inisiyatif almaktan geri durmayacağız” dedi.

Kısa adı TEK Parti olan “Teknoloji Kalkınma Partisi” Genel Başkanı Ahmet Özal, Kartal’da birinci teşkilat toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Ahmet Özal, kendilerinin seçimlere gireceklerini ve ittifaklara vatandaşın güveni kalmadığını vurgulayarak, AK Partinin oy kaybettiğini ancak mevcut muhalefetinde kazanamadığını dile getirdi. Partilerinin adını Z kuşağını ve gençleri doğru yönlendirmek, bilinçlendirmek amacıyla Teknoloji Kalkınma olarak belirlediklerinin altını çizen Özal, siyasetin para, makam ve mevkii için yapıldığını belirterek, bunlardan hayır gelmeyeceğini kaydetti.

 

ÜLKEMİZİN SINIR BÖLGELERİNDE 800 BİN SURİYELİ ÇOCUK DOĞDU

Halkın sıkıntılarını gördüğünü ve hizmetin hakka hizmet olduğunun farkında olduklarını dile getiren TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, hükümetin ekonomik politikalarını da eleştirdi. Merkez Bankası’nın rezervini Türkiye’de Suriyelilerin yediğini öne süren Özal, “Suriye’de gazilerimiz ve şehitlerimizin olmaması için mutlaka inat kırılarak, Esad ile Türkiye’nin masaya oturması gerekiyor. Güvenli bir şekilde Türkiye’deki Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesi şarttır. Ülkemizin sınır bölgelerinde 800 bin Suriyeli çocuk doğdu. Bilinçli olarak Suriyelilerin nüfusu artırılıyor, özellikle sınır bölgemizdeki bir çok yeri kaybetme riski var. Mülteci sorunu halledilmediği taktirde Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz.”

İSTANBUL BOŞALTILMALI

Konuşmasında İstanbul depremine de değinen TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, “20 yıl içinde İstanbul depreminin yaşanılacağı söyleniyor. Ama konuşulmuyor. Türkiye’nin vergi oranının yüzde 40’ını karşılayan İstanbul’da depremde 1 milyon insanın ölmesi bekleniyor. Bunun için buradaki fabrikalar Anadoluya gönderilerek, nüfusu azaltılmalıdır”dedi. Cumhuriyet döneminden kalma vergilerle birlikte 200 çeşit verginin bulunduğu Türkiye’de ekonomi reformu getireceklerini dile getiren Özal, çözümün ise kendilerinde bulunduğuna işaret etti.

 

TEK PARTİ UMUT PARTİSİDİR.

Kendilerinin rahmetli Özal’ın mirasyedisi olmadıklarını ve TEK Partiyi anlatarak oy isteyeceklerini vurgulayan Özal, “TEK Parti umut partisidir. Rahmetli babam ortaya çıkınca, diğerlerinin takkesi düşmüştü. Şimdi de düşecek. Artık boynuz kulağı geçti. Bizim diğer partiler ile sorunumuz yok. Millet baskı altında ve bu nedenle huzursuz, mutlu değil. TEK parti olarak problemleri biliyor ve çözeceğiz. Halka gerçekleri anlatıyoruz. Partimizde kadın kontenjanı değil, erkek kontenjanı olacak. Siyasetin her kademesinde gençlere ve kadınlara daha fazla yer vereceğiz” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ