logo

reklam
15 Haziran 2010

ÇEKMEKÖY KİRAZA DOYDU


Geleneksel Çekmeköy Reşadiye Kiraz Festivali’nde doğa ve müzik buluştu.


Çekmeköy’ün eşsiz doğasının en tatlı ayrıntılarından biri kiraz… Çekmeköy Reşadiye Köyü’nde dalları kiraz basınca halkı ayrı bir heyecan kaplıyor. Çekmeköylüler yazın müjdecisi kiraz çiçeklerinin kiraza dönüştüğü Haziran ayının ikinci haftasını festivalle kutluyor. Geleneksel Çekmeköy Reşadiye Kiraz Festivali bu yıl 12 Haziran Cumartesi günü Çekmeköy Reşadiye mesire alanında gerçekleşti.
İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, 15. Füze Üs Komutanı H. Cihangir Kadakal’ın da katıldığı Kiraz Festivalinin ev sahipliğini Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel ve Reşadiye Köyü Muhtarı Şaban Sert yaptı. Festivale ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim, Ümraniye Kaymakamı Mehmet Ali Yıldırım, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin katıldı. Binlerce Çekmeköylü’nün katıldığı program gece geç saatlere kadar devam etti.

Programın sunuculuğunu yapan Çene Cemal, esprili anlatımıyla katılımcıları güldürürken Recebim, Aynur Haşhaş ve Ayhan Alptekin sahne performanslarıyla herkesi coşturdu.
En Güzel Kiraz Yarışması Kirazıyla ünlü Çekmeköy Reşadiye Köyü’nün kiraz yetiştiricileri bu yılın mahsulü ile festivalde düzenlenen “En Güzel Kiraz Yarışması”na katıldı. 11 kiraz yetiştiricisinin katıldığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada birinci seçilen İrem Demir, ödülünü Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan alırken, Adem Ceylan İkinci Muhammet Bulut da üçüncü oldu. 2 Ton Kiraz Dağıtıldı Festival izleyicilerine ayrıca 2 ton kiraz ücretsiz olarak dağıtıldı.

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ