logo

reklam
22 Mayıs 2010

ÇEKMEKÖYDE 19 MAYIS GENÇLİK ENERJİSİ

 


 


 


Çekmeköyde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları şölene dönüştü.


Atatürk’ün Samsuna çıkarak milli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs günü 91 yıldır 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı olarak kutlanıyor. Yurdun her köşesinde çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanan bu milli bayram Çekmeköy’de 7’den 70’e herkesin coşkuyla katıldığı bir şölene dönüştü.


Törenler sabahın erken saatlerinde Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Çekmeköy  Kaymakamı Mehmet Arslan, Garnizon Komutanı Albay Fikri Afacan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy  AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel ve Çekmeköy’de bulunan parti ve dernek temsilcileri sırasıyla Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Çelenk koyma törenine katılan Mülki ve Askeri Erkan tebriklerin ardından Alemdağ stadına giderek Çekmeköylü gençlerle bir araya geldi.


 


Rengârenk Kutlama 


Hazırlıkları aylar öncesinde yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını izlemek için Alemdağ Stadına giden Çekmeköylüleri gökkuşağı renklerine bürünmüş gençler karşıladı.  Çekmeköy’ün ve ülkenin geleceği gençler kendilerine adanan bu bayramı tüm coşkularıyla kutladı. Gençler “Yurtta Barış Dünyada Barış” mesajları verirken Türkiye’nin geleceğinin emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdi.


Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Garnizon Komutanı Albay Fikri Afacan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tören alanına girerek önce gösteri yapmak için bekleyen gençleri daha sonra tribünleri dolduran Çekmeköy halkını selamladı ve bayramlarını kutladı.


Çekmeköy Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim’in açılışını yaptığı törende ilk olarak öğrenciler hazırladıkları şiirleri, komposizyonları ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu. Gençliğin Atatürk’e cevabının hep bir ağızdan okumasının ardından yıl boyunca Avrupa’da ve Türkiye genelinde yapılan yarışmalardan Çekmeköy’e başarılarla dönen gençlerimize ödülleri verildi. Çeşitli müsabakalara katılarak Türk gençliğine yakışır bir şekilde Çekmeköy’ü en iyi temsil eden gençlere ödüllerini Çekmeköy Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı takdim etti. Resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler için Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri Çekmeköy Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü verdi.


 


 


7 Bölge Temsil Edildi


Türk topraklarının düşmanlar tarafından paylaşılarak işgal edilişine başkaldırının günü olan 19 Mayıs’ta, milli mücadele dönemi sırasında kenetlenen tüm yöreler Alemdağ stadına taşındı.  500’e yakın öğrencinin sıfır hatayla sahnelediği gösteride Türkiye’nin her yöresinin halk oyunları sunuldu. Yine ülkemizin mozaiğini temsilen yapılan renkli bayraklarla yapılan dans gösteri tören alanındakileri coşturdu.


Dev Türk Bayrağı


Bando ekibinin müzikli selamlamasının ardından töreni başından sonuna görsel şölene dönüştüren Türk Gençleri 10. Yıl marşı eşliğinde dev Türk Bayrağının altında toplanarak tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verdi.Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ