logo

reklam

GÖLPAZARI ÇENGELLER KÖYÜ ŞEHİTLER İÇİN KURAN-I KERİM OKUTTU

 

Kuran-ı Kerim Programında  bir konuşma yapan Çengeller Köyü Dernek Başkanı Adil Ceyhan yaptığı konuşmada şunları söyledi. Vefat eden Atalarımızın, Eşlerimizin, Çocuklarımızın ve Şehitlerimizin Aziz ruhlarına bağışlamak için okuttuğumuz Kuran-ı Kerim Programına katılarak bu dualarımıza amin diyen tüm üyelerimize, hemşerilerimize ve dostlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Kıymetli Hocalarım, Sivil Toplum Kuruluşlarının Değerli Başkanları ve Yöneticileri, Sevgili Hemşerilerim; sizleri selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Dünyadaki hayatını tamamlamış ve vefat ederek aramızdan ayrılmış köylülerimiz ile vatan ve milletinin huzur ve refahı için görevini yaparken şehit düşen aziz şehitlerimizi yâd etmek ve hâsıl olan sevabı ruhlarına hediye etmek maksadıyla hazırladığımız programımıza katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Geçen sene bu zamanlarda Derneğimizin Yönetim sorumluluğunu üstlendiğimizde, yeni Yönetimimizle birlikte, yapmayı planladığımız projeleri açıklamıştık. Geriye dönüp bakınca, geçen bu bir yıllık süreyi bir dizi faaliyetle doldurduğumuzu görüyoruz. Fazla vaktinizi almadan kısaca hatırlayacak olursak;

Yönetim olarak ilk günlerimizde üyelerimizi kahvaltı programıyla bir araya getirdik.
Derneğimizin logosunu değiştirdik,
· Hayvanat bahçesi gezisi düzenledik,
· Logolu saat yaptırıp üyelerimize dağıttık,
· Derneğe bağlılığı arttırmak için gurup başkanlarını yeniden belirleyerek aidat sistemini yeniden oluşturduk.
· Geleneksel olarak yapılan Hıdrellez şenliklerimizi yeniden İstanbul’da yapmaya ve zamanını da 7-8 ay önceden belirlemeye başladık.
· Bilecik kültür gezisi yaptık,
· Yılbaşı takvimini yeniden yapmaya başlayarak tüm üyelerimize dağıttık,
· Sizleri, tedavi olmak için hastaneye yatan köylülerimizden haberdar etmek ve zor günlerinde onlara moral olmak için ziyaretler yaptık.
· Köyümüzün su probleminin çözümü için büyük çabalar saf ettik. Dernek tarihimizin en yüksek bağışını yapmak suretiyle su ihtiyacının çözümü için önemli katkılar sağladık.
· İnternet sitemizi güncelledik ve içeriğini zenginleştirdik. Sizlerin desteğiyle bu ve bunun gibi çalışmalarımızı görev süremiz boyunca yapmaya devam edeceğiz. Sözü bırakmadan evvel; organizasyonda emeği geçen ve katkıları olan köylülerimize ve Kartal Marketlerine ayrıca huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Yeniden hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, hayırlı akşamlar diliyorum. Allah’a emanet kalın..” dedi

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ