logo

reklam

İSTANBUL BİLECİK’LİLER  DERNEĞİ KARTAL’DA  DİRİLİŞ KURULUŞ VE KURTULUŞ GECESİ DÜZENLEDİ

İstanbul Bilecikliler Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş gecesi Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde yapıldı. Geceye Bilecik  Valisi Bilal Şentürk, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı , Kartal Kaymakamı   Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkan yardımcıları İmam Aydın,  Adem Uçar, Bayırköy  Belediye Başkanı ve Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı  Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkan yardımcısı  Ahmet Gürses, Gölpazarı Belediyesi Başkanı  Hayri Süer ,Pazaryeri Belediye  Başkanı   Zekiye Tekin,Bozüyük Belediyesi Başkan yardımcısı  Ali Şahinoğlu, İnhisar Belediye Başkanı  Mehmet Kepez, Tuzla Müftüsü  Ali Erhun, Oba Beyi ve Kartal Merketler Zinciri Yönetim kurulu başkanı  Tamer Dönmez, Bilecik Spor Kulübü Başkanı  Aydın Avcı,Eski Gölpazarı Belediye Başkanı  Vedat Kazıcı, Kartansaş Genel Müdürü   Düzgün Çapar, sunucu  İsmail Cihan, siyasi parti temsilcileri, Bilecik İl, İlçe ve Köy Dernek Başkanları STK temsilcileri ve bir çok davetli katıldı.

Gece İstiklal Marşının okunması ile başladı. Mehter gösterisi ile devam eden gecede  açılış konuşmasını  Dernek başkanı Oktay Tepe yaptı. Tepe konuşmasında sunları söyledi.” Değerli hemşehrilerim Bilecik ilimizin tanıtılması noktasında güzel bir çalışma yapıyoruz. Bilecik, Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri olan bir şehir. Bilecik kardeşlik hamurunun karıldığı yer. İnşallah tarih ve kültür şehri olan Bilecik’i daha iyi tanıtacağız. Dünden çok iyiyiz. Ancak yarın daha iyi olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu anlamda  bu güzel buluşmaya katkıda bulunan bütün belediye başkanlarına ,kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum dedi. Gecede konuklara boza ve çig köfte ikramı yapıldı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. Bilecik Milletvekili, Selim Yağcı  , Kartal Kaymakamı   Abdullah Demir, Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Bayırköy  Belediye Başkanı ve Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı  Mustafa Yaman, Pazaryeri Belediye  Başkanı   Zekiye Tekin, Kartal Belediye Başkan yardımcısı İmam Aydın, Bozüyük Belediyesi Başkan yardımcısı  Ali Şahinoğlu, birer selamlama konuşması yaparak geceyi düzenleyen Bilecikliler Derneği başkanı Oktay Tepeye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

 

En son sahneye gelen Bilecik Valisi Bilal Şentürk, yaptığı konuşmada şunları söyledi  “Bilecik ili her gün hayranlığımın artığı bir il.  Sıradan bir yer değil. Kuruluşun ve kurtuluşun başkenti Bilecik butik bir il. Ama her şeyi ile var olan bir il. Ben vali olarak Bilecik ilini daha ileri nasıl taşırım çabası içerisindeyim. Siz gurbetteki Bilecikliler olarak ilinizi daha çok ziyaret etmelisiniz. İstanbul Anadolu yakasından Avcılar gitmek 3 saat Bilecik ise 2 saat Avcılara gidinceye kadar Bilecik e pikniğe ve gezmeye gelebilirsiniz. Biz size çok yakınız. Bir ayağınız bizde olsun. Rize’nin çayı, Giresun’un fındığı var. Fındık ve çay zamanı herkes memleketine gidiyor. Siz nereye gidiyorsunuz. Sizin neyiniz var. Sizinde güzel bir ceviziniz var. Bu cevizimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bilecikte Ceviz festivali yapacağız.

 

Şeyh Edebali’yi, Ertuğrul Gazi’yi bilmeyen bir Bileciklinin olmaması gerektiğinin altını çizen Vali Şentürk, şöyle konuştu: Bilecik, tarihimizin her aşamasına şahitlik etmiş bir yer. Dolayısıyla burada bir çalışma başlatarak, 245 köyümüzün hikayesini, tarihini ve tarihe şahitlik etmiş hususları derlemeye çalışıyoruz. Buradaki tarihi, detaylarıyla kendimiz bilerek, sonrada dünyaya aktarabilmemiz lazım. Şeyh Edebali’yi, Ertuğrul Gazi’yi bilmeyen bir Bilecikli olamaz, olmamalıdır. Bu yönüyle önce biz tanımamız lazım. Osmanlının ilk başkenti Söğüt’ten son başkenti İstanbul’a bu zinciri bu halkayı tutmamız lazım. Sadece söylemle değil, eylemle yapmalıyız. Bilecikli gençlerimiz, daha donanımlı olmalı. Bu geceyi düzenleyen İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepeyi yönetim kurulunu ve emeği geçen bütün derneklere teşekkür ediyorum. ” dedi

 

Protokol konuşmalarının ardından sahneye gelen TRT sanatçısı  Merve Kayacan güzel  türküleri  ile Bileciklileri çosturdu. Gece toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ