logo

reklam

KARTAL’DA “KUMAŞIN UYANIŞI” SERGİSİ AÇILDI

20160510_162802

Kartal Halk Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile birbirinden değişik branşlarda kurslar açılırken, hem meslek öğrenme, hem de üretime katılmak ve ev ekonomisine katkıda bulunma amacı olan kursiyerlerce ilgi gösterilen kurslardan “Kumaşın Uyanışı” isimli sergi Çavuşoğlu Spor Kulübünde sergilenmeye başlandı. Öğretmen Mine Kaymak Ünlü’nün öncülüğünde kursa devam eden 25 kadar öğrencinin el emeği göz nuru 250 kadar eseri görenler hayranlıklarını gizleyemiyor.

Kartal Belediyesi yetkililerinin de destek verdiği kurslarda, meydana getirilen ürünler halk ile bul

uşturuluyor. Öğretmen Mine Kaymak Ünlü gazetemize yaptığı açıklamada kursun sonuçlarından oldukça memnun olduğunu ve kursiyerlerin çabalarının taktire şayan olduğunu söyledi. Ünlü “2015-16 sezonunda 25 öğrenci ile Kartal Lisesinin birinci katında başladığımız bu kurslara bugüne kadar 1000’i aşkı_KUMAŞIN UYANIŞI_ ADLI SERGİDE EL İŞİ ÜRÜNLER BEĞENİYE SUNULDU (8)n öğrenci katıldı. Bunlardan kimisi kendi kızlarının çeyizini yapabilmeyi amaçlarken, kimisi satış yapıp para kazanmayı düşünerek gelirken, bazıları da hobi olarak düşündügünden kurslara devam ettiler. Hatta Psikolojik tedavi gören ve doktor tavsiyesi ile gelen öğrencilerimiz dahi var. Umarım evde televizyonlarında evlilik programlarını izleyerek vakit geçiren tüm kadınlar bu kurslarımza katılırlar. Burada onların hayallerini yada birlikte karar vererek hünerlerini ortaya çıkarıyoruz. Buyursun gelinler hepsini bekliyoruz.” dedi.

Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda _KUMAŞIN UYANIŞI_ ADLI SERGİDE EL İŞİ ÜRÜNLER BEĞENİYE SUNULDU (1)yapılan ürünlerin sergilendiği Çavuşoğlu Spor Kulübünün ziyaretçileri arasında Kartal Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ise yaptığı açıklamada el emeğinin değerini hep taktir ettiklerini ve böylesi kursların açılmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

 

 

20160510_162311

 

 

Etiketler: » »
Share
1973 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ