logo

reklam

11.11.DÜNYA  BİLECİKLİLER GÜNÜ KOCAELİDE ÇOŞKU İLE KUTLANDI

Kocaeli  Bilecikliler Derneği’nin düzenlemiş olduğu 11:11 Dünya Bilecikliler günü Darıca Adnan Menderes Kültür merkezinde çoşku ile kutlandı.

Düzenlenen etkinliğe, CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses,  Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık , Kocaeli Büyükşehir Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit,Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Bilecik Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ergün, Kocaeli Bilecikliler Derneği Başkanı Yusuf Pehlivan, Darıca Dernekler Federasyon Başkanı Mesut Koca STK temsilcileri muhtarlar ve bir çok davetli katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından mehter takımı konser vererek salondakileri çoşturdu.

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Bilecikliler Derneği Başkanı Yusuf Pehlivan şunları söyledi. Kocaeli Bilecikliler Derneği tarafından düzenlenen ’11.11. Bilecikliler  Gecemize hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bilecik; birlik beraberlik ve kardeşlik hamurunun karıldığı toprakların adıdır. Bilecik, milli birliğin, beraberliğinin sağlamlaştığı, geçmişin ve geleceğin buluştuğu yerin adıdır. Bilecik, dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Şeyh Edebali diyarı Osmanlı Ocağı, Ertuğrul Sancağı, Kayıların Şehridir. Bilecik için bugün özel bir gün. Bugün sadece şehrimizde değil, ülkemizde ve dünya’nın çeşitli ülkelerinde birçok hemşehrimiz ile tek yürek olduk. 11.11 Bilecikliler Gününde hemşehrilerimiz ile buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Hepinize programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum.

MİTOLOJİDE 11 SAYISI DÜRÜSLÜKTÜR, MANEVİYATTIR VE SABIR DEMEKTİR.

Kocaeli Bilecikliler derneğinin düzenlemiş olduğu proğramda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün şunları söyledi. “Bilecik gelişemeyen büyüyemeyen sanayileşmeyen bir kent konumunda olduğu için birçoğunuz geçim derdi yüzünden değişik illere ve ilçelere gitmek zorunda kaldınız. Şimdi Bilecik gelişen büyüyen  göç veren değil, göç alan bir kent konumuna olduğu için bundan böyle Bilecik göç vermiyor göç alıyor. Nüfusuda hızlı bir şekilde büyüyor. Bilecik  turizm, tarım ve doga kenti ile birlikte bir sanayi kenti olma aşamasına gelmiştir. Bu kentin gelişmesinde ve büyümesinde  hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın geçmişte görev yapan bütün belediye başkanlarımıza bütün milletvekillerimize bütün kaymakamlarımıza ve bütün valilerimize huzurunuzda şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Evet bugün 11 11 dedik aslında 11 sayısının bir anlamı var biliyorsunuz değilmi mitolojide 11 sayısı dürüslüktür, maneviyattır ve sabır demektir. Biz Bileciklilerde önce maneviyat söz konusudur. Biz Bileciklilerde dürüstlük söz konusudur. Aynı zamanda biz  Bileciklilerde sabır söz konusudur. Bu üç özelliği yaşayan bir kentin insanları olarak bizde ve sizler de kendinizden ne kadar onur ve gurur duysanız azdır diye düşünüyorum.

Bu programda emeği geçen çok değerli Kocaeli Bilecikliler dernek başkanımız sevgili Yusuf abime emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize bu geceye katkı sağlayan belediye  başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Yolumuz açık olsun

STK LARI KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNDE HER ZAMAN DESTEKLEDİK.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Bilecikliler gününde yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Hepinizin 11.11. Dünya Bilecikliler gününü kutluyorum. Biz Gebze Belediyesi olarak STK ları kültür etkinliklerinde her zaman destekledik. Desteklemeye devam edeceğiz dedi.

DEĞERLİ HEMŞERİLERİM BİLECİGİMİZLE NE KADAR ÖVÜNSENİZ AZDIR.

Gebze Kaymakamı  Mehmet  Ali Özyiğit Kocaeli Bilecikliler Derneğinin 11.11. Dünya Bilecikliler kutlama programında yaptığı konuşmada şunları söyledi.  “Daha önce 2005 2008 arasında Bozüyük Kaymakamlığı yaptım. Dernek başkanımız davet edince dedim ki hemşehrilerimizin arasında bulunmak bizim için şereftir . Milletvekilimiz Yaşar Tüzün beye sordum dedim bir Zekiye hanım anons edildi. O pazaryeri Belediye Başkanımızın sekreteri idi o mu dedim dedi ki o tebrik ediyorum.

Kaymakamlık dönemde bir seneye yakın da pazaryerine vekalet ettim. Kaymakamımız yurt dışına gitmişti o nedenle onların da hizmetleri hakları var üzerimizde. Değerli hemşerilerim Bilecigimizle ne kadar övünseniz azdır. Size Türkiye’nin Türk milletinin her zaman ihtiyacı var. Her zaman sizinle beraber olmaya bizim de ihtiyacımız var. Türkiye’nin ne zaman dar zamanı olsa ,ne zaman ihtiyacı olsa, her zaman her türlü fedakarlığa hazırsınız biliyorum. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.

11.11. DÜNYA BİLECİKLİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ 11.11. Dünya Bilecikliler gününüzü kutluyorum. Biz her zaman bölgemizde bulunan STK ları destekledik. Bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz dedi.

 

BU PROGRAMIN YAPILMASINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses Bilecikliler gününde yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Sizlere Bilecikten Belediye Başkanımız Melek Mızrak Subaşının selamlarını getirdim. Hepinize selamı var. Bende Dünya Bilecikliler gününüzü kutluyor. Bu programın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

DİRİLİŞİN, KURULUŞUN VE KURTULUŞUN BEŞİĞİ, ŞEYH EDEBALİ DİYARI, OSMANLI OCAĞI, ERTUĞRUL SANCAĞI VE KAYILARIN ŞEHRİ BİLECİKTEN TÜM HEMŞERİLERİMİZE SELAM GETİRDİK.

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman Bilecikliler Gününde yaptığı Konuşmada şunları söyledi. “Birlik ve beraberliğin sağlamlaştığı, geçmiş ve geleceğin buluştuğu, dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Şeyh Edebali diyarı, Osmanlı ocağı, Ertuğrul Sancağı ve Kayıların şehri Bilecikten tüm hemşerilerimize selam getirdik. Bu programı düzenleyen Kocaeli Bilecikliler derneğine çok teşekkür ediyorum. 11,11.Dünya Bilecikliler gününüzü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.

 

BUGÜN BURADA HEMŞERİLERİMİZLE BERABER OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUK.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin Bilecikliler Gününde yaptığı konuşmada şunları söyledi.” Bugün burada hemşerilerimizle beraber olmaktan mutluluk duyduk. Kocaeli Bilecikliler Derneği Başkanı Yusuf Pehlivanı ve bu programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Yusuf Başkanımızın her zaman yanında olduk bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz. Dünya Bilecikliler gününüz kutlu olsun.

 

BİLECİK HER ZAMAN VE HER FIRSATTA BELİRTTİĞİMİZ GİBİ RAST GELE BİR TOPRAK PARÇASI DEĞİLDİR.

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden Bilecikliler gününde yaptığı konuşmada şunları söyledi.“Kocaeli Bilecik’ liler Derneğimizin hazırladığı 11.11. Bilecikliler Günü Programında sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşatan Dernek Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bilecik her zaman ve her fırsatta belirttiğimiz gibi rast gele bir toprak parçası değildir. Bilecik birlik ve kardeşlik hamurunun karıldığı toprakların adıdır. Bilecik sevgi ve hoşgörü tohumlarının atılarak alabildiğine yeşerdiği toprakların adıdır.

Medeniyetler şehri Bilecik’ in küçük, şirin ilçesinde Belediye Başkanı bir evladınız, bir kardeşiniz, bir abiniz olarak, sizlere 200 km uzaklıkta olan Yenipazar’ lı hemşerilerinizin, kardeşlerinizin selamını getirdim, lütfen kabul buyurun.

Bizler için özel olan bu günde, Dirilişin başladığı Ecdat yadigarı, ATA Topraklarının tüm ferdinin 11.11 Bilecik’ liler gününü kutluyor, bütün hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.

Program  Bilecik Folklor ekibi ve Yenipazar Belediyesi kadınlar saz ekibi gösterisi ile devam etti. Fatoş Kadıoğlu konseri ile son buldu.

 

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ