logo

reklam
10 Nisan 2017

Kadınların Gönüllerini Tuzla Halkının Yararına Birleştiriyoruz

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Hangi fikirden, hangi düşünceden olursak olalım kadın olmak bu tarafları, ön yargıları bir yere koyup gönülleri birleştirerek yolumuza devam etmek demektir. Tuzla’da bunu başardığımızı düşünüyoruz” dedi.
Çağrıbey İlkokulu Okul Aile Birliği, kahvaltılı toplantı düzenledi. Kahvaltıya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu, Atatürkçü Düşünce Derneği Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada, öğretmenler ve veliler katıldı.

Çocuklarımızın Daha İyi Eğitim Alması İçin Mücadele Ediyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, kahvaltıda yaptığı konuşmada okul aile birliklerinin ilçede gönüllü olarak çok önemli hizmetlere imza attığını söyledi. Kendilerinin de bu hizmetleri desteklediklerini belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Tuzla’daki Okul Aile Birlikleri, ilçemizde bir çığır açtılar. Gönüllerini ortaya koyuyorlar ve maaşlı personelden çok daha iyi çalışmalar yapıyorlar. Çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için hepimiz ayrı ayrı mücadele ediyoruz. Bu yüzden kendilerini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Başka ilçelerde nasıl bilmiyorum ama Tuzla’da okul aile birlikleri ile olan diyaloğumuz ve ilişkimiz, okullarımızın ve Tuzla’mızın yararına çok gelişmeler gösteriyor” dedi.

Kadınların Gönüllerini Tuzla Halkının Yararına Birleştiriyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, kahvaltıya katılan kadınları Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda Kadın Kent Gönüllüsü olmaya davet etti. Kadınların güç ve gönül birliğinin Tuzla halkının yararına hizmetler üreteceğini belirten Dr. Fatma Yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Tuzla halkının faydasına yönelik gönüllü çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bizler burada bugün Gönül Elleri Çarşısı olarak gönüllüleri ile birlikteyiz. Gönüllüleri birleştirmek, Tuzla halkının faydasına olacak şekilde gönüllü olmak adına Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda gönüllü olmanızı arzu ederiz. Neden? Çünkü biz her yere ulaşamayız. Sizler bizim gören gözümüz, tutan elimiz olabilirsiniz. Bizlere “Şurada yardıma ihtiyaç duyan birisi var” diyebilirsiniz ve hep birlikte o kişiye o yardımı tarafsızca ulaştırabiliriz. Bizim hiç olmadığımız yerler olabilir. Bu nedenle gönüllü ağımızı genişletmek halkımızın yararına ve faydasına olacaktır. Hangi fikirden, hangi düşünceden olursak olalım kadın olmak bu tarafları, ön yargıları bir yere koyup gönülleri birleştirerek yolumuza devam etmek demektir. Tuzla’da bunu başardığımızı düşünüyoruz. Kadın olarak güçlerimizi birleştirirsek, ön yargılarımızdan sıyrılabilirsek Tuzla’da çok güzel işler başaracağımızı düşünüyorum. Buna Tuzla’nın da Türkiye’nin de birlik ve beraberlik açısından ihtiyacı var.”

Kadın Kent Gönüllüsü Ailesine Yeni Üyeler Kazandırıldı
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu üyeleri, velileri tek tek ziyaret ederek gönüllülük hakkında bilgi verdi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na Kadın Kent Gönüllüsü yeni üyeler kazandırdı. Atatürkçü Düşünce Derneği Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosunu hediye etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ