logo

reklam

İSTANBULDAKİ  AFYONLULAR KÜLTÜR ŞÖLENİNDE BULUŞTU

IMG-20220516-WA0005İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu  Kültür şöleni Kartal Yunus düğün salonunda yapıldı. Kültür şölenine Afyon Milletvekili  Prof. Dr.Veysel Eroğlu, CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal ,Afyon Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kartal Belediyesi Başkan vekili Oktay  Aksu, Kartal CHP İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri Umut Daştan, Özlem Bulut , Afyonkarahisar Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Çelik, Afyon Madef Federasyon Başkanı Ömür Gülseven, Tuzla Afyonkarahisar Derneği Başkanı Ergün Erdem, Türkiye Afyonkarahisar Platformu Kurucu Başkanı Seçkin Köse, Uluslararası Mutakabiliyet Platformu kurucusu İbrahim Musa Albayrak, Bilecikliler Dernek Başkanı Faruk Şahin, Kardef Başkanı Mehmet Çetinkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Taner Dayı, Afyonkarahisar Eğitim Vakfı yönetimi, Sandıklı Eğitim Vakfı yönetimi, ,Kadıköy Belediyesi İmar Komisyon Başkanı Anıl Halis Demir, Gebze Afyonkarahisar Dernek Başkanı Şerafettin Demir, Darıca Sultandağı Dernek Başkanı Özgür Birtan, Afyonkale Spor Kulübü yönetimi, Topselvi Yalı Yunus STK Birliği Başkanı Haydar Singün, Yeniden Refah Partisi Kartal İlçe Başkanı Nevzat Şavluk, Kartal İyi Parti STK Başkanı İbrahim Yılmam, Afyonkarahisar Bursa Dernek Başkanı Recep Yıldırım, İş insanı Ali Tınaztepe, İş insanı Mehmet Özcan, muhtarlar siyasi parti temsilcileri ve bir çok davetli katıldı. Kadın Kolları başkanı Emine Seyhan ve gençlik kolları başkanı Musa Türkmenoglu bir selamlama konuşması yaparak şunları söylediler. Kültür gecemizin Afyonkarahisarlılara hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bütün hemşehrilerimize hos geldiniz diyor hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyoruz.

BAŞKAN MURAT SALTIK KARTAL’A AFYONKARAHİSAR KÜLTÜREVİ YAPMAK İÇİN İLK ADIMI ATTIK

Kültür şöleninde bir konuşma yapan dernek Başkanı Murat Saltık şunları söyledi.”Sizleri en kalbi duygularımla  selamlıyorum .Hoş geldiniz sefalar getirdiniz .Kıymetli hemşerilerim  sizleri burada fazla tutmak istemiyorum. Biz Afyonkarahisar Derneği olarak gerçekten Afyonkarahisar’ın kimyasını, Afyonkarahisar’ın yapısını, kadim şehir Cumhuriyetin kurulduğu topraklar Afyonkarahisarlı olmanın mutluluğunu İstanbul’da Afyonkarahisarı en güzel şekilde sivil toplum örgütleri ile beraber yaşatıyor, yaşatmak için mücadele ediyoruz. Kıymetli dostlarım değerli protokol gerçekten sizleri burada bir arada görmek bizleri onurlandırdı gururlandırdı. Biz iki aydır bu programı yapmak için gece gündüz yollardayız. Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ben Afyonkarahisar’ın Kartal’da bir kültür evi noktasında özlemimi ve hasretini çekiyorum olmasını istiyorum. Burada bakanlarımızdan belediye başkanlarımızdan milletvekillerimizden kültür evi yapımı için bizlere destek olmalarını istiyorum. Bu programın yapılmasında emeği geçen özellikle Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’e belediye başkanlarımıza milletvekillerimize yönetim kurulu üyelerimize iş adamlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.

AKSU: KARTAL BELEDİYESİ OLARAK  AFYON KÜLTÜR EVİ YAPIMI İÇİN ÜZERİMİZE NE DÜŞERSE YAPACAĞIMIZI BURADAN SÖZÜNÜ VERİYORUM

İstanbul Afyonlular Kültür Şöleninde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Vekili Oktay Aksu şunları söyledi. “Başkanımız Gökhan Yüksel yurt dışında olduğundan dolayı sizlere başkanımızın selamını getirdim. Belediye başkanımız 3 yıl önce göreve gelirken 3 tane kardeş şehir bize belirlememizi söylediler ve başkanımızda birinci sırada İhsaniye seçti. Buradan İhsaniyeli hemşerilerimize merhaba demek istiyorum. İhsaniye’de çok güzel bir park yaptık iş birliği içerisinde  buradan hayırlı uğurlu olmasını diliyorum .Kartal’da ve İstanbul’da Afyon’lu hemşerilerimizle birlikte yaşamaktan çok mutluyum. Dernek başkanımız Afyon kültür evi konusundan söz etti bizde Kartal Belediyesi olarak bu kültür evinde üzerimize ne düşerse yapacağımızı buradan sözünü veriyorum dedi

AFYON CHP MİLLETVEKİLİ BURCU KÖKSAL ,KARTAL BELEDİYE BAŞKANIMIZ GÖKHAN YÜKSEL İLE BİRLİKTE, AFYONLULAR YAKIŞIR BİR KÜLTÜR EVİ BİNASINI KARTALDA BERABERCE AÇACAĞIZ DEDİ

 Afyon Karahisarlılar Kültür şöleninde konuşan CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal şunları söyledi. “Sizleri en içten dileklerimle duygularımla selamlıyorum.  Bir sevdadır Afyonkarahisar , bana soruyorlar neden bu kadar çok seviyorsun Afyonkarahisarı , meclis konuşmalarımın ikisinden birisi mutlaka Afyonkarahisar üzerine ,diyorumki Afyonkarahisar yiğidin harman olduğu yerdir . Afyonkarahisar dünyaya ders verilen yerdir. Afyonkarahisar düşmana Tokat’ın vurulduğu yerdir. Mustafa Kemal Atatürk ve Türk askerleri birlikte yedi düvele bu toprakları verilmeyeceğini gösterdiğimiz Kurtuluş’un ve kuruluşun şehridir Afyonkarahisar . Yeniden dünyaya gelsem yine Afyonkarahisarlı olmak isterdim .Afyonkarahisarlı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun Afyonkarahisarlılarla  bir arada olmaktan onların sorunları ile mücadele etmekten ayrıca gurur duyuyorum. Önümüzdeki hafta yurt dışında onlarla beraber olacağım ve sizlerin selamı onlara da götüreceğim. Sevgili hemşerilerimiz biraz önce  dernek başkanımız bir kültür evinden bahsetti .Aslında yıllardır burada Afyonkarahisarlılar olarak en büyük özlemimizdir  kendimize ait  güzel bir kültür evi olması.  İşte yıllardır gelip gittikçe hemşehrilerimizin bu hasretlerini özlemlerini gördük. Gökhan Başkanımla ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile dernek başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gidip görüştük. Her iki başkanımızda bu konuda üzerlerine düşen ne varsa  seve seve yapacaklarını bildirdiler. İnsallah bu Afyonkarahisarlılar kültür evini Kartalın gururu Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel ile birlikte Afyonlular olarak en güzel şekilde hemşerilerimize yakışır bir binayı beraberce açacağız dedi

AFYON YARENLERİ KARTALDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İstanbul’da bulunan Afyonkarahisarlılar kültür şölenine katılarak  İstanbul’da bulunan; dernekler, federasyonlar, sivil toplum kuruluşları, ve hemşerileri buluştu. Özellikle Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Mustafa Çöl, İstanbulda birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı verdi. Afyon yarenler gurubu  kültür gecesine getirerek afyon folklorunun ve kültürünün istanbul’du yaşatılmasını sağladı.

BİZİM GÖNLÜMÜZDE AFYONKARAHİSAR VAR AFYONKARAHİSARA NE YAPSAK AZDIR.

İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu kültür şölenine katılan Afyon Milletvekili Veysel Eroğlu kültür şöleninde yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Kıymetli Kaymakamın siyasi parti temsilcileri dernek başkanlarım ,özellikle ben burada dernek başkanımıza kadın ve gençlik kollarına ve iş adamlarımıza  velhasıl can kardeşlerim Afyonkarahisarlıları gönülden selamlıyorum.

18 yıl önce Afyonkarahisar köy görünümdeydi. 500 km bölünmüş yol yaparak Afyonu Ankaraya, İzmire, Konyaya , İstanbula bağladık. Afyon kaymağı gibi yollar yaptık. Size buradan bir müjde daha veriyorum. Pek yakında Afyonda hızlı tren ray döşemesi başlıyacaktır.

AFYONU TURİZM MERKEZİ YAPTIK

Termal turizmin merkezi Afyonkarahisar, Sağlık turizminin merkezi Afyonkahisar, Doga turizminin merkezi Afyonkarahisar, Kongre turizminin merkezi Afyonkarahisar işte hizmet bu.Afyona 40 milyardan fazla yatırım yaptık.  Bizim gönlümüzde Afyonkarahisar var Afyonkarahisara ne yapsak azdır.

KARTAL ESENTEPE’DEKİ TAŞ OCAĞININ YERİNE 313 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE, KARTAL MİLLET BAHÇEMİZİN YAPIMINA BAŞLIYORUZ.

Orhantepe Mahallesi’nde yatırım değeri 650 milyon TL olan ve sahada fiilen yapımı devam eden 811 konut ile 144 ticari üniteden oluşan toplam 955 bağımsız bölümün temeli,  Bakanımız Murat Kurum tarafından atıldı. Bütün bu konutlarımızı 2023 yılında teslim edeceğiz. Ayrıca Kartal Esentepe’deki taş ocağının yerine 313 bin metrekare büyüklüğünde, Kartal Millet Bahçemizin yapımına başlıyoruz. 2023 yılında, Dünya Çevre Günü’nde tamamlanacak dedi

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ