logo

reklam

TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI HALİL İBRAHİM ÇAKMAK GÜVEN TAZELEDİ

TÜRK Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu Şube 7. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Halil İbrahim Çakmak tekrar şube başkanlığına seçildi.

Küçükyalı Tekden Kolejinde yapılan genel kurula, Türk Eğitim-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. M. Hanefi BOSTAN, 5 Nolu Şube Başkanı Halil KOÇOĞLU, Türk İmar-Sen Şube başkanı Fuat ELVAN, İstanbul 7 Nolu Şube yönetim kurulu üyesi Mustafa KAVLU, Türk Emekli Sen Şube Başkanı Erol Güler, STK temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı..

Şube Başkanı Halil İbrahim ÇAKMAK yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Geçen 4 yıllık dönemde Ataşehir, Kadıköy, Kartal ve Maltepe’de bulunan kurumları defalarca ziyaret ederek üyelerinin yanında olduğunu, bu dönem zarfında 500’ün üzerinde yeni üye kaydı gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca üyelerinin uğradığı her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu yargıya taşıyarak, idari kurumlarla irtibata geçip birçoğunu çözdüklerini ifade etti. Sendikanın ilkesinin önce ülkemiz olduğunu vurgulayarak hem eğitim çalışanlarının problemleri noktasında hem de ülke sorunları noktasında çok sayıda eylem gerçekleştirdiklerini, ulusal ve yerel basında yer aldıklarını belirtti.

Eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi noktasında azami gayret gösterdiklerini ve bundan sonra da aynı gayretle devam edeceklerini ifade etti. Salgın nedeniyle bazı sosyal ve kültürel programların sekteye uğradığını ancak yakın zamanda kaldıkları yerden devam edeceklerini söyleyerek, yeni yönetim kurulunda 3 yeni arkadaşın görev aldığını belirtti.

Yetkili sendikanın her zaman olduğu gibi toplu sözleşmede yine memurları sattığını belirterek, önümüzdeki dönemde bütün teşkilatlar olarak yetkiyi almaları gerektiğini, bunun için de tüm üyelerin destek olmasının hak alma noktasında çok önemli olduğunu vurguladı.

Şubenin kuruluşundan günümüze kadar devam eden süreçte görev alan tüm yönetim kurulu üyelerine, ilçe temsilcilerine, işyeri temsilcilerine ve üyelere emekleri için teşekkür ederek ve kongrenin eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ